Nechybělo však moc a ošemetné poločasové vedení 2:0 Viktorce skutečně nestačilo. „První poločas se nesl opět ve stejném duchu jako minulý zápas proti Novým Sadům. Měli jsme lepší pohyb a u většiny míčů jsme byli dříve. Vytvořili jsme si nespočet vyložených šancí, ale dokázali jsme proměnit pouze dvě,“ popsal přerovský trenér David Rojka.

Ujaly se však pouze možnosti Blažkovského po standardce a Mirvalda po Kaďorkově zpětné přihrávce. Po změně stran však domácí hned z prvních dvou šancí srovnali na 2:2.

„Nám už chyběla větší přímočarost a kvalita v útočné fázi, která nás zdobila v prvním poločase,“ hodnotil Rojka.

Rozhodla penalta

Vítězství na stranu hostů nakonec přeci jen přiklonila penalta v závěru utkání. Po faulu na Koryčana se nemýlil Jaich. „Hlavně za první poločas jsme si vítězství zasloužili,“ řekl přerovský kouč.

Olomoucký celek duel pojal spíše tréninkově. „Jsem rád, že jsme to vzhledem k okolnostem odehráli a nikdo se nezranil. Vyzkoušeli jsme si nějaké věci před restartem sezony. Soupeř nám v prvním poločase ukázal přes své klíčové hráče v jednoduchosti naše slabé stránky,“ ohlížel se trenér Holice Jiří Derco.

„Ve druhém poločase dostali šanci mladší hráči i členové béčka a ukázali dravost. Z tohoto pohledu jsme spokojeni, neslo se to opravdu v přátelském duchu,“ dodal Derco.

Přerované by se po pauze měli k tréninku sejít 12. ledna. „Jen se modlím, ať se situace u nás trošku uklidní a vládní činitelé nás nechají už normálně trénovat,“ doplnil David Rojka.

HFK zápasem také zakončil letošní přípravu a sejít by se opět měl 11. ledna. „Přípravu už máme de facto nachystanou, utkání jsou domluvená. Budeme jen čekat, co se bude dít. Jsme nachystaní reagovat na danou situaci za chodu,“ uzavřel Jiří Derco.

1. HFK Olomouc – 1. FC Viktorie Přerov 2:3 (0:2)

Branky: Derco ml., Červenka – Blažkovský, Mirvald, Jaich z pen.

HFK: Machalický – Henkl, Doseděl, Krejčí, Tylich – Červenka, Bernatík, Kotůlek, Filípek – Spurný, M. Vyskočil. Střídání: Derco mladší, Repček, Fleischmann, Němec, Stoklasa. Trenér: Jiří Derco.

Přerov: Kvapil (46. Bělík) – Otáhal (60. Masný), Javora, Zimčík, Kratochvíl – Bielko (46. Chuda), Mirvald – Koryčan, Bernard, Kaďorek (60. Bielko) – Blažkovský (46. Jaich). Trenér: David Rojka.