Slušný počet diváků, který si ve středeční podvečer našel cestu do kozlovického areálu, viděl vyrovnaný souboj, na čemž se po utkání shodli i oba trenéři.

První branka byla na spadnutí v 17. minutě, kdy Přerov kopal penaltu po faulu na útočníka Dlouhého. K míči se postavil Koutný, ovšem jeho pokus brankář Mánek vyrazil a dobíhající Šolín poslal míč vysoko nad.

A tak o deset minut později udeřilo na straně druhé. Domácí zahrávali rohový kop, hlavičku Tomáše Petráše ještě gólman Fikr vyrazil, ale na důraznou dorážku už byl krátký – 1:0.

Reputaci si Michal Koutný, autor neproměněného pokutového kopu, spravil ve 33. minutě, kdy po jeho oblíbené kličce do středu hřiště vypustil na Mánka dalekonosnou, razantní a přesnou střelu, která zapadla přímo pod břevno.

Po změně stran viděli diváci už pouze jednu branku a museli si na ni počkat až do 80. minuty, kdy Koutného přesný centr usměrnil hlavou do sítě Roman Hýbner a urval tak pro 1.FCV těsné vítězství 1:2.

„Stále jsme ještě hráli v okleštěné sestavě. K dispozici jsme měli šestnáct hráčů a všichni dostali šanci. S výsledkem jsem celkem spokojen, ale herní projev je zatím špatný," sdělil po utkání kouč Přerova Richard Švehlík.

„Hrálo se nahoru dolů, bylo to vyrovnané utkání. Rozhodně to splnilo svůj účel. Kluci bojovali, jezdili, takže co se týče předvedené hry, jsem spokojen. Horší to už je s proměňováním šancí," pověděl Tomáš Martinek, trenér Kozlovic.

FK Kozlovice – 1.FC Viktorie Přerov 1:2 (1:1)

Branky: 27. Petráš – 33. Koutný, 80. Hýbner.

1.FC Viktorie Přerov: Fikr (46. Švéda) – Hrabal, Hýbner, Venský, Netopil (67. Peca) – Šolín (61. Řehák), Mika – Baran (46. Kučara), Sedlář (46. Chuda), Koutný – Dlouhý. Trenér: Richard Švehlík.

FK Kozlovice: Mánek – Srovnal, Mich. Král, Mar. Král, L. Dohnal – Petráš – Kaďorek, Tomčík, Stokláska, Heger – J. Dohnal. Střídali: Kadlec, Pola, Střelec, Zezula, Matula, Šuťák. Trenér: Tomáš Martinek.

Závěrečné přípravné utkání před startem sezony čeká Přerov v sobotu, kdy od 16.30 na domácím trávníku přivítá divizní Otrokovice.