Hosté byli fotbalovější, měli více ze hry, přesto se Přerovu podařilo zachránit alespoň remízu, o což se postaral svou druhou trefou v utkání v 89. minutě Michal Koutný.

1.FC Viktorie Přerov – FC Viktoria Otrokovice 2:2 (0:1)

Ani týden před ostrým startem nemohl domácí kouč Richard Švehlík poslat na trávník kompletní sestavu, jelikož mu chybělo hned šest hráčů, jmenovitě Bernard, Šolín, Švrček, Zaoral, Čechák a Pavelka.

Otrokovice se ujaly vedení ve 38. minutě po šťastné trefě Dujky, který se z voleje opřel do míče a nechtěně koníkem o zem překonal bezmocného Sohlicha.

„V první půli jsme vyvinuli minimum aktivity. Chtěli jsme hrát pressing, ale vůbec jsme se k tomu nedostali, protože jsme byli všude pozdě. V kabině jsem to pak hráčům vytkl," pověděl trenér 1.FCV.

Po změně stran začali jeho svěřenci velice dobře a hned po dvou minutách Michal Koutný vyrovnal. Předcházel tomu skvělý pas od Schlehra a chladnokrevné zakončení.

Přerov se však radoval sotva tři minuty. Centr z pravé strany našel ve vápně nehlídaného Zálešáka, a ten hlavou překonal gólmana Švédu, který po přestávce nahradil Sohlicha.

Přestože Otrokovičtí měli po celý zápas územní převahu, svůj náskok do závěrečného hvizdu sudího neudrželi. Neuhlídali totiž Michala Koutného, jenž se po individuální akci perfektně trefil a v 89. minutě srovnal na konečných 2:2.

„Druhý poločas byl z naší strany o něco lepší, ale přesto jsme si uhrát remízu nezasloužili. Na druhou stranu musím ale kluky pochválit, že hráli až do úplného konce," sdělil Richard Švehlík.

„Hosté byli fotbalovější a víc drželi balon na kopačkách. Nám nešlo kombinovat, a tudíž se nedařila hra, kterou chci, abychom preferovali. Míče jsme ztráceli hodně lehce, až zbytečně. Je vidět, že kluci ještě stále nejsou sehraní. Herní projev zdaleka neodpovídá mým představám," pokračoval v analýze.

„Věřím, že až se všichni uzdraví a budeme kompletní, tak tým bude konkurence schopný. Bude větší výběr hráčů na jednotlivé posty a tím větší konkurence na tréninku, což nám může jedině pomoci," dodal lodivod 1.FC Viktorie Přerov.

Sobotní duel, který byl rovněž pro hosty posledním přípravným, zhodnotil i jejich kouč Jaroslav Matějíček.

„Stejně jak domácí, tak ani my jsme nemohli nastoupit v nejsilnější sestavě, neboť nám chyběli tři hráči. To se však může stát i v sezoně, takže to pro nás byla dobrá příprava," pověděl.

„Snažíme se hrát fotbal, ale ne vždy nám vše vyjde. Domácí byli bojovnější a šli za vyrovnáním. Ještě před tím jsme měli nějaké šance na odpoutání se ve skóre. Ty jsme bohužel neproměnili, takže na koncovce ještě musíme zapracovat," zdůraznil trenér Otrokovic.

Branky: 47. a 89. Koutný – 38. Dujka, 50. Zálešák.

1.FC Viktorie Přerov: Sohlich (46. Švéda) – Hrabal (88. Baran), Zselezo, Mrázek, Sedlář – Hýbner, Schlehr – Zachar (83. Chuda), Mika (75. Venský), Koutný – Dlouhý. Trenér: Richard Švehlík.

FC Viktoria Otrokovice: Kašík (46. Juřík) – Ondráš, Juráň, Konečný, Zábojník – Zálešák – Dujka, Foltýn, Železník – Bančák, Šuranský. Střídali: Němec, Frydrych. Trenér: Jaroslav Matějíček.

Další souboj, ke kterému přerovští fotbalisté vyběhnou, bude už mistrovský, a to v sobotu od 16.30, kdy přivítají Nový Jičín.