Dorostenci neuspěli v Uničově. Ženy se rozloučily s ligou remízou v Ostravě. Žákovská družstva svá utkání předehrávala.

Muži

FC Kralice na Hané - 1. FC Přerov 2:1 (0:1)

Kdo si myslel, že Kralicím o nic nejde, ten se hluboce mýlil. Jejich sponzor měl po prohraném zápase s Jeseníkem varovně vztyčený prst. Čtyři hráči základní sestavy chyběli hostům, přesto začátek utkání byl naprosto v jejich režii, ovšem s jedinou vadou na kráse – nepodařilo se jim vstřelit branku.

Postupně se v první půli neujala dorážka Novotného, Holubovi třikrát selhala mířidla, znovu Novotný po rohu hlavou mířil nad, Pola těsně minul, dvakrát se snažil Jemelka, jednou s nastřeleným břevnem.

Po půlhodině konečně přišla trefa Novotného a Přerov vedl. Kralice měly za celou dobu jedinou velkou šanci, jenže střela šla nad branku Kuby. Po příchodu z kabin mohli zvýšit vedení Novotný a Holub.

Po hodině hry domácí vyrovnali. Přerov už nebyl tak aktivní, bod mu v té chvíli vyhovoval. To se však nelíbilo kralickému střelci Petrželovi a v 81. minutě dostal 1. FC do kolen druhou jeho brankou v zápase. Prohra 1:2 znamenala pro hosty krutou skutečnost a další starosti s opuštěním sestupových míst, což se navíc potvrdilo překvapivými výsledky některých „ohrožených“ družstev.

Variant je několik, vše se bude odvíjet od sestupů z vyšších soutěží. Jedno je však jisté, pokud Přerov v neděli nad stejně ohroženým Šternberkem vyhraje, bude mít jistotu setrvání v krajském přeboru. Pokud bude na pronajatém hřišti Spartaku Přerov jiný výsledek, musí čekat na družstva, která jsou prvky sestupové matematiky.

Branka: 30. Novotný.

Sestava: Kuba - Gřešák (89. Zselezo), Hrabal, Koranda, P. Matyáš - J. Matyáš (71. Smékal), Schlehr, Pola (78. Machač), Jemelka - Holub, Novotný.

Dorostenci

SK Uničov - 1. FC Přerov 2:1 (1:1)

Začátek utkání byl ze strany starších dorostenců Přerova nedobrý a po šesti minutách prohrávali. Potom se 1. FC osmělil a do kabin šel se srovnaným skóre – Talach předložil Navrátilovi, ten byl ve vápně faulován a nařízenou penaltu Čechák proměnil.

Ve druhé půli se toho až moc neudálo, přesto přišla 73. minuta, kdy domácí z nenápadné akce rozhodli o osudu utkání křižnou střelou. Branka: Čechák z penalty.

Sestava: Sohlich - Přidal, Dostál, Čtvrtníček, Zatloukal (75. Dolák) - Slanina, Machač, Zselezo, Čechák - Talach (62. Lukáš), Navrátil (78. Venský).

SK Uničov - 1. FC Přerov 2:0 (1:0)

Mladší dorostenci v případě výhry mohli slavit vítězství v MSDD, nestalo se tak. Utkání začalo náporem domácích a ti se též ujali vedení po rohovém kopu. Po celý první poločas byl Uničov aktivnější, přerovští hráči ohrozili branku domácích pouze Vaculíkem, který nastřelil po samostatném úniku tyč. Dvě minuty před koncem zápasu přišlo pojištění v podobě druhé branky domácích.

Sestava: Spáčil - Dostál (41. Navrátil), Pospíšil, Dolák, Doležel - Zaoral, Zatloukal, Baran, Janováč - Vaculík, Přikryl.

Přerovský kouč Švehlík neskrýval nespokojenost: „Jsem zklamán z přístupu k utkání u některých hráčů. Aby se nedostavili na sraz dva nominovaní, to jsem ještě nezažil. Pokud se přístup nezlepší, může nás mrzet pokažení jinak velmi dobré sezony.“

Žáci

Všechna čtyři žákovská družstva si svá utkání předehrála už v týdnu. Starší áčko žáků v divizi konečně přerušilo sérii porážek a zvítězilo ve Zlíně nad rezervou Tescomy 1:0 (0:0) brankou Kovaříka.

Mladší áčko veze od Ševců bod za remízu 1:1, když v poločase vedlo gólem Dýčky. „Když se nedaří, tak se nedaří. Na hráče padne po hloupě inkasovaných a na druhé straně nevstřelených gólech psychická deka a nejsou schopni se zápasem, i když chtějí, nic udělat,“ tak zhodnotil prohru béčka starších žáků 0:4 (0:1) v Zábřehu trenér Dubravský.

Mladší rezerva se stejným soupeřem v krajském přeboru uhrála remízu 2:2 (0:1), za 1. FC skórovali Suchánek a Vajda. Béčko žáků se o víkendu zúčastnilo silně obsazeného turnaje v Želatovicích a skončilo na patnáctém, předposledním místě.

Ženy

Slovan Ostrava - 1. FC Přerov 1:1 (0:1)

V posledním kole ligy žen odjel 1. FC do Ostravy. Přerov vsítil obě branky utkání, ale přesto nevyhrál. Nejprve hosty dostala do vedení kanonýrka Mokrušová, ale ve druhém dějství nechtěně tečovala Kubová střelu Slovanu a bylo srovnáno.

Tím byl střelný prach vystřílen a Přerov si veze bod za remízu.

„Byli jsme spokojeni pouze s výkonem v prvním poločase a v úvodních minutách druhé půle. Od vyrovnávacího gólu nám scházel pohyb a přesnost. Domácí nás přehrávali a my jsme si koledovali o gól. V závěru jsme mohli utkání rozhodnout, ale nepovedlo se. S konečným umístěním v sezoně jsme nadmíru spokojeni. Když zvážíme, s jakými problémy jsme se po celou dobu potýkali, tak je konečné páté místo vynikajícím úspěchem. Tímto bychom chtěli poděkovat všem hráčkám, které se na tomto skvělém výsledku podílely,“ zhodnotili sezonu oba trenéři Radkové Vyskočil a Plchot.

Víkend

O víkendu končí všechny soutěže posledním kolem. Muži v krajském přeboru mají před sebou avizovaný veledůležitý souboj se Šternberkem (ne 16.30) a budou potřebovat pomoc diváků.

V souboji dorostenců se Zábřehem půjde u mladší kategorie o titul v MSDD (so 10.15 a 12.30). Áčka žáků hostí v divizi Elseremo Brumov (ne 10 a 11.45) a rezervy žáků přivítají v derby krajského přeboru Viktorii Přerov (ne 13 a 15.15).