Mladí fotbalisté si tak budou připomínat bývalého žáka školy Za mlýnem a hráče 1. FC Viktorie Přerov, který v loňském roce tragicky zahynul. Turnaj ovládl tým Valašského Meziříčí. Domácí výběr ZŠ Kopaniny bral „bramborovou" medaili.

Hrálo se v pátek a v sobotu již klasicky na velké brány. Mladí fotbalisté byli dozajista motivovaní také přítomností reprezentačního kouče Pavla Vrby, který byl přivítán bouřlivým potleskem.

Týmy byly rozděleny do dvou základních skupin. Vítězem A skupiny se nakonec stali hráči Baníku Ostrava před domácí 1. FC Viktorií Přerov. Vítězství ve skupině B pro sebe urvali hráči MSK Břeclav, před výběrem ZŠ Kopaniny.

V sobotu byly na programu zápasy vyřazovací části a o umístění. Tato klání přinesla spoustu překvapivých výsledků. Do finále se nakonec probojovala družstva TJ Valašské Meziříčí a FK Hodonín. Šťastnějším týmem po závěrečném hvizdu se stali hráči z Valašska, kteří svého soka z jihu Moravy porazili tím nejtěsnějším rozdílem – 1:0.

Nejlepším brankářem turnaje se stal domácí Radim Kuba. O ceně pro nejlepšího střelce musel rozhodnout rozstřel pěti hráčů, kteří nastříleli v turnaji pět branek.

Z tohoto klání vyšel nakonec vítězně hráč Baníku Ostrava, David Duda.

Titul nejlepšího hráče turnaje a hodinky od náměstka primátora Tomáše Navrátila, získal v hlasování zúčastněných trenérů další zástupce Baníku Ostrava, Josef Knedla.

„Turnaj se povedl jak po sportovní stránce, tak i po té organizační. Menší chybičky se občas objevily, ale všichni zúčastnění byli na konci nadmíru spokojení a ocenili pořadatele turnaje vyjádřením díku i potleskem. Poděkování tak patří nejen všem sponzorům, ale především rodičům ročníku 2002, kteří odvedli precizní práci a o všechny aktéry turnaje se starali jako o své ratolesti," uvedl hlavní organizátor turnaje Břetislav Holouš. (red)

Konečné pořadí turnaje:

1. TJ Valašské Mezíříčí
2. FK Hodonín
3. MFK Vítkovice
4. výběr ZŠ Kopaniny
5. FC Baník Ostrava
6. 1. FC Viktorie Přerov
7. 1. SK Prostějov
8. MSK Břeclav
9. FC Tempo Praha
10. ŠSK Bílovec
11. MŠK Fomat Martin
12. SK Uničovv