K zápasům, které byly rozděleny do dvou dnů a hrály se na 2×20 minut, nastoupilo na každé straně klasicky jedenáct fotbalistů. Střídat ovšem mohli hokejovým způsobem. Akce byla určená mladým fotbalistům, kteří se narodili v roce 1999, ale i mladším.

Kvůli odřeknutí Púchova se na poslední chvíli přihlásil také tým KMK ZUBR Přerov, kde bylo i pět hráčů s rokem narození 1998. Na rozdíl od ostatních ligových týmů však tento přerovský celek hraje „jen" krajskou soutěž.

„Ve svých řadách ale měl také silné zastoupení kluků s rokem narození dva tisíce. Byl to jediný tým, který byl poskládán prakticky ze tří ročníků," uvedl sekretář Richard Švehlík.

Jediný slovenský účastník z Banské Bystrice měl velkou šanci stát se teprve druhým zahraničním týmem v historii, který celý turnaj vyhrál. Ve finále ale nestačil na Frýdek Místek, který jej v posledním souboji porazil těsně 2:1.

Oba týmy se spolu během turnaje střetly hned dvakrát a v prvním, skupinovém utkání zvítězil celek ze Slovenska. Finále však o jeden gól zvládl lépe právě Frýdek-Místek.

„Turnaj měl vysokou sportovní úroveň. Frýdek Místek vyhrál zaslouženě, protože předváděl pěkný ofenzivní fotbal. Poděkování patří KMK ZUBR Přerov, za to, že se turnaje na poslední chvíli zúčastnil. Nakonec obsadil krásné čtvrté místo," řekl Richard Švehlík.

Akce se podle jeho slov podařila i z organizačního hlediska. „Myslím si, že i po organizační stránce měl turnaj velmi dobrou úroveň. Všichni účastníci si jej pochvalovali," dodal Richard Švehlík.

Finále: Frýdek-Místek – FK Dukla Bánská Bystrica 2:1.

O třetí místo: KMK ZUBR Přerov – Tescoma Zlín 0:2.

O 5. místo: 1. FCV – Jeseník 1:2.

O 9. místo: Hodonín – Hlučín 2:0.

O 7. – 8. místo: Břeclav –Prostějov 0:2.

NEJLEPŠÍ HRÁČ – MAREK JANŠA (MFK Frýdek-Místek)

NEJLEPŠÍ STŘELEC – JIŘÍ POLANSKÝ (FC Tescoma Zlín)

NEJLEPŠÍ GÓLMAN – RICHARD JANČIAR (FK Dukla Bánská Bystrica).