Finanční problémy, trable s kádrem i herní krize vyústily v umístění na předposledním místě tabulky a pád do krajského přeboru.

Černou kaňkou je i fakt, že svou roli mohlo sehrát i zbytečné odečtení tří bodů fotbalovou asociací.

„Nepomohlo nám to. Bohužel se neplatily některé faktury v minulého období v roce 2016. Podali jsme odvolání, ale sportovně-technická komise jej zamítla,“ zmínil předseda 1. FC Viktorie Přerov Břetislav Holouš.Místo derby s Kozlovicemi tak Viktoriány čeká pikantní souboj s Želatovicemi. Jak ale Přerované doufají, pouze v jedné sezoně. Situace se totiž postupně zlepšuje a chuť vrátit do města divizi je prý i ze strany současných hráčů.

„Je to škoda, ale není to žádná tragédie. Do krajského přeboru jdeme určitě s tím, že se chceme ihned vrátit zpátky. Posledních čtrnáct dní probíhala jednání s hráči ze stávajícího kádru. Setkali jsme se s velkým pochopením, chuť hrát tady divizi je velká,“ prozradil Břetislav Holouš.

Někteří hráči přeci jen odejdou. Kromě těch, kteří byli ve Viktorce na hostování včetně brankáře Čecha, dostali údajně dva hráči možnost zapojit se do přípravy u některého z třetiligových týmů. Přerované zatím konkrétní být nechtějí.

„Uvidíme, jestli se prosadí, pokud ne, vrátí se k nám,“ upřesnil Holouš.

TRENÉREM BUDE RICHARD ŠVEHLÍK

Již po posledním utkání sezony oznámil trenér Jaroslav Matějíček konec svého angažmá v Přerově.

„Pokud Přerov nezíská své zázemí, své hřiště a svůj domov, bude to pořád stejné. Přál bych Viktorce, aby příští rok postoupila zpátky. Ale bude to těžké. Každý se na ni bude chtít vytáhnout, budou tam i tlaky ze strany diváků,“ myslí si Jaroslav Matějíček.

Klub dle očekávání sáhl do vlastních řad a staronovým koučem bude Richard Švehlík, který A-tým vedl naposledy v sezoně 2014/2015. Poté působil v Beňově.

Nyní se vrací do prostředí, které zná dobře jako málokdo.

„Pokoušíme se ušetřit, kde se dá. Vrátili jsme se k osvědčené variantě,“ vysvětlil Břetislav Holouš.

Působení v nižší soutěži paradoxně bude mít pro klub i svá pozitiva. A to pochopitelně z hlediska financí.

„Jen za rozhodčí jsme v divizi platili přes sto tisíc. V kraji to bude pohybovat kolem čtyřiceti tisíc. Samozřejmě další úspory budou v cestování, hráčské odměny jsou v krajském přeboru nižší, vše bude postaveno jinak, hráči nebudou mít fixní plat, budou dostávat prémie za vyhrané zápasy,“ upřesnil závěrem předseda Viktorky.

1. FC VIKTORIE PŘEROV V KOSTCE- V roce 2011 vzniká klub sloučením FK Viktorie Přerov a 1. FC Přerov
- V první sezoně 2011/2012 díky postupu FC Přerov z krajského přeboru hraje Moravskoslezskou divizi, skupinu D. Končí na dvanácté příčce.
- Další sezona byla nejúspěšnější v historii klubu. Viktorka byla přesunuta do skupiny E, kde se umístila na druhém místě za FK Mikulovice.
- Umístění na špici tabulky se v dalších sezonách Přerovu nepodařilo zopakovat. Viktorie skončila 12., 11. a v sezoně 2015/2016 10. v divizní skupině D.
- Sezona 2016/2017 se do historie klubu zapsala černým písmem. Finanční problémy v klubu vyvrcholily v odvolání kompletního vedení, variantou byl i zánik oddílu. 1. FC Viktorie končí na 15. místě divize E a sestupuje do krajského přeboru.