Předsezonní příprava přerovských fotbalistů je už v plném proudu a ti, kromě řady tréninků, za sebou mají i první zápasy.

„Obě utkání (v Želatovicích a Nedachlebicích, pozn. red) zatím ukázala, že tým pracuje dobře. Družstvo dvakrát předvedlo chuť a vůli vítězit, bojovalo a i co se týče fotbalovosti, tam byly prvky, které se mi líbily. Tímto směrem bych si přál pokračovat," hodnotí trenér Aleksijevič.

Jak v pohárovém duelu v Nedachlebicích, tak předtím v souboji s Želatovicemi, se v sestavě Přerova objevila i nová akvizice, obránce Lukáš Koláček.

„Jedná se o odchovance Přerova, zkušeného hráče, který přišel na hostování z Vyškova," přibližuje srbský kouč. Kromě Koláčka se na stadionu Viktorie hlásí také Michal Koutný, jenž loni hostoval v Kozlovicích.

„Kádr máme víceméně poskládaný. Pokud by se objevila možnost přivést kvalitního hráče, který by nám okamžitě pomohl, tak bychom o něm uvažovali. Jestliže se ale nikdo takový neobjeví, nechystáme se tým doplňovat uměle a budeme spoléhat na vlastní zdroje," předesílá Aleksijevič.

Před srpnovým startem divize nastínil nový trenér rovněž své představy ohledně umístění celku v tabulce.

„Myslím, že Přerov si zaslouží hrát na špici soutěže. A to ať hraje divizi E, nebo D. Vzhledem k tradici klubu a výchově mládeže, je tohle povinností," říká bývalý gólman.

„Nejradši bych samozřejmě byl, kdybychom třicet kol vyhrávali. Z mé strany udělám maximum pro to, abychom hráli o postup," dodává.

Než však Viktoriáni nový ročník odstartují, čeká je v sobotu od 17 hodin první kolo poháru FAČR.

Na domácím trávníku přivítají účastníka Moravskoslezské fotbalové ligy, MFK Vyškov.

„Vyškov má kvalitní kádr, což pro nás slibuje kvalitní konfrontaci. Věřím tomu, že kluci budou mít chuť a určitě se před soupeřem z vyšší soutěže budou chtít předvést. Překvapení v poháru se stávají, tak proč v něj nevěřit," říká na závěr Aleksijevič.

Předsezonní období 1. FC Viktorie Přerov:

15. 7. PÚ 17:00 FC Želatovice – 1. FCV Přerov 0:4
branky 1. FCV Přerov: Kyselák, Pavelka, Václavíček, Zaoral
19. 7. POH 17:00 TJ Nedachlebice – 1. FCV Přerov 0:4
branky 1. FCV Přerov: Hrušák, Havliček, Koutný, Pavelka
22. 7. PÚ 17:00 SK Sigma Olomouc U19 – 1. FCV Přerov
25. 7. POH 17:00 1. FCV Přerov – MFK Vyškov
28. 7. PÚ 17:00 SK Uničov – 1. FCV Přerov
1. 8. PÚ 16:30 1. FCV Přerov – 1. HFK Olomouc
8. 8. DIV D 16:30 FK Blansko – 1. FCV Přerov

Tomáš Stoklásek