Domácí celek začal zostra a již v 6. minutě vedl. Hosté odvrátili rohový kop soupeře pouze před volného kojetínského kapitána Michala Axamita, který poslal svůj celek do vedení.

Lázeňskému mužstvu se však podařilo rychle srovnat krok, když v 25. minutě Navrátil posunul míč do lajny Nýdeckému, jenž přihrál před bránu na Jirku Uvízla a ten ve skluzu dal na 1:1.

Ve zbytku hry pak již oba protivníci střeleckou mušku nenašli, i přes několik dobrých šancí, zejména ve druhé půli utkání.

Asi největší možnosti následně spálili hlavně hosté. Nejprve osamocený Navrátil špatně vyhodnotil situaci a ve slibné pozici přestřelil odkrytou bránu Kojetína, později ještě Smrž svou střelou lízl tyč.

„Soupeř sice zahrozil z několika brejků, ale do opravdu vyložené šance jsme jej nepustili," prozradil po utkání losinský forvard Petr Navrátil.

Přesto hodně blízko ke gólu na straně Kojetína byl Bosák, tomu ale na penaltě skočil míč tak nešťastně, že nakonec jen přestřelil bránu.

„Celkově to byl vyrovnaný zápas a remíza je pro oba týmy spravedlivá. I když náš výkon měl k ideálu daleko, určitě dokážeme hrát daleko lépe," prozradil dále Petr Navrátil.

Kromě soupeře Velké Losiny tentokrát bojovaly hlavně s tím, aby vůbec daly dohromady sestavu na zápas.

„Kvůli zdravotním potížím či pracovním povinnostem nám chyběli asi čtyři hráči, navíc Honza Mičunda pak nastoupil i přes potíže se zády, opravdu jsme byli rádi, že jsme se sešli. Na střídání jsme nakonec měli jen jediného hráče," doplnil losinský matador.

„Remíza je každopádně spravedlivá. Nám dnes možná trochu chyběl větší pohyb, ale na druhou stranu mě nesmírně těší, že to byl celkem pohledný zápas bez zbytečných zákeřností, a tak to má být," přidal se s hodnocením kojetínský kouč Roman Matějka.

„Oba týmy prostě chtěly hrát fotbal a duel proběhl v naprosto korektní atmosféře," uzavřel své postřehy ze sobotního duelu domácí trenér.

Slavoj Kojetín-Kovalovice – TJ Sokol Lázně Velké Losiny 1:1 (1:1)

Branky: 6. Axamit – 15. Uvízl.
Kojetín: Gajdoš – Matějka, Humpál, Polách, Panák – Lízal (72. Krčmář), Axamit, Flora (60. Drápal), Cibulka, Bosák – Řezáč (88. Machů). Trenér: Roman Matějka.
Velké Losiny: Hatala – Tejkl, Kupčík, Gargulák, Mičunda – Nýdecký, Smrž, Šinogl, Kováč – Navrátil (83. Linet), Uvízl. Trenér: Jiří Mika.