Lodivod Viktoriánů v kádru postrádal hned pět hráčů základní sestavy, což se zákonitě na celkovém herním projevu mužstva podepsalo. „Očekával jsem, že duel s Novým Jičínem bude těžký. Obzvlášť, když jsme nastoupili v okleštěné sestavě. To mohl být problém, což se ukázalo v celé nahotě," pověděl Richard Švehlík.

Úvodních pětačtyřicet minut přineslo bojovný fotbal. Hosté byli o něco aktivnější, a to zejména při střeleckých pokusech. Viktorie táhla převážně všechny útoky přes Zaorala, který svou rychlostí byl pro Jičín nebezpečím. Slibné akce však zhasínaly ve finální fázi.

„Přes pravou stranu, kde hrál Zaoral, jsme táhli akce až příliš. Lukáše tam měl častokrát po sobě mnoho sprintů, což se na jeho výkonu ve druhé půli podepsalo. O přestávce jsem říkal hráčům, že je třeba hrát i přes levou stranu. Zdůraznil jsem v kabině, že je třeba být důraznější a trpělivější," řekl domácí lodivod.

Vstup do druhého dějství Přerovu vůbec nevyšel. Hosté se usadili před vápnem Viktoriánů a po sérii šancí překonali Švédu hlavičkou z bezprostřední blízkosti. „Paradoxně jeden hostující hráč vyhrál hlavičkový souboj proti třem našim, sklepl míč a naše druhá tyč bohužel nebyla obsazená. To se nemůže stávat," pověděl k jedinému gólovému okamžiku zápasu Švehlík.

I přes evidentní snahu Přerované nedokázali pozičně fungující obranu Jičína překvapit. Soupeř si vedení už zkušeně pohlídal. Kromě bodů domácí navíc přišli o posilu Filipa Přikryla, který v závěru zápasu utrpěl zranění nohy s podezřením na zlomeninu lýtkové kosti.

„Zápas byl dle mého soudu vyrovnaný. Rozhodl jediný okamžik, když jsme nedokázali pokrýt standardní situaci. Až na tuto chybu si myslím, že naše defenziva fungovala," uvedl pozitivum Švehlík.

„Zklamala mě hlavně to, že právě v ofenzivě jsme nepředvedli prakticky nic. Jedinou vylouženou šancí byla hlavička, která mířila do odkryté branky, ale trefila přebíhajícího hráče na čáře. Vůbec nám nešla finální přihrávka, to bylo špatné. Nedá se nic dělat, jedeme dál," dodal kouč Viktoriánů.

1.FC Viktorie Přerov – FK Nový Jičín 0:1 (0:0)

Branka: 47. Repa. Rozhodčí: Svoboda – Drápal, Kondler. ŽK: Zaoral – Repa, Moravčík. Diváků: 90.

1.FCV Přerov: Švéda – Pavelka, Hýbner, F. Přikryl, Bubeník– Hrušák – Bernard, Mika, Schlehr, Zaoral – Dlouhý. Střídali: Kyselák, Chuda, Mrázek a Čechák. Trenér: Richard Švehlík.

Nový Jičín: Šrom – Hejdušek, Malina, Bajer, Plešek – Molnar, Hanzelka (61. Polášek), Rybařík, Moravčík – Repa, Smolarčík. Trenér: Pavel Pumprla.