Jako první však šli do vedení favorizovaní hosté, které nasměroval k cestě za úspěchem v 8. minutě Los.

Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Stokláskovi stačilo šest minut na to, aby pomyslné misky vah srovnal. Trefa kanonýra Vodáka paradoxně znamenala uzavření gólové prezentace Určic.

Hostující hráči se velmi zlobili na rozhodčího, který nezapískal Valův zákrok v pokutovém území.

„Samozřejmě každý trenér vidí to své. K rozhodčímu se nebudu vyjadřovat. My se na nějakou penaltu nemůžeme vymlouvat, ztrátu bodů jsme si zavinili sami," poznamenal Evžen Kučera, trenér Určic.

Přítomné diváky musel zápas bavit. Už v samotné první půli bylo k vidění hned několik promarněných gólových situací. Jako třeba ve 30. minutě, kdy zadunělo břevno troubecké branky.

Zatímco na jedné straně se penalta nepískala, tak na domácí už ano. Odpovědnost vzal na sebe ten nejpovolanější – kapitán Stoklásek. Pokutový kop nasměroval mimo dosah gólmana Nejezchleba a srovnal střelecký účet na 2:2.

Určice ve druhé půli zcela převzaly otěže zápasu a Troubky výrazně přehrávaly.

„Už nám výrazně ubyly síly, hostům jsme zkrátka už nedokázali výrazněji vzdorovat. Určice měly výraznou převahu, naštěstí už gól nedaly," okomentoval úpadek domácích Pavel Němčák, vedoucí týmu Troubek.

„Utkání jsme měli vyhrát tak 7:2 nebo 8:2. Ztratili jsme zbytečně body. Jsem spokojen s jedinou věcí, a to je, že jsme venku neprohráli. Neproměnili jsme snad šest vyložených tutovek. Když netrefíme prázdnou bránu nebo když přehlavičkujeme z bezprostřední blízkosti, tak se nemůžeme divit výsledku. S ohledem na naši převahu je remíza jasnou ztrátou," řekl kouč Určic.

S bodovým ziskem byli domácí zákonitě spokojeni.

„Chybělo nám pět hráčů základní sestavy včetně prvního gólmana, takže na hřiště šli všichni, kteří měli ruce a nohy," úsměvně okomentoval hráčské absence Němčák.

„Jsme samozřejmě rádi, že kluci to utkání zvládli a získali cenný bod," dodal závěrem.

Troubky v příštím kole zavítají na hřiště Ústí.

FK Troubky – TJ Sokol Určice 2:2 (2:2)

Branky: 14. a 35. (z penalty) Stoklásek – 8. Los, 28. Vodák.

Rozhodčí: Žluté karty: Stoklásek, Jakubec, R. Haviernik, Obrtel, Nemrava – Vodák, Javořík, Pospíšil.

Troubky: Frehar – Obrtel, Pospíšil, J. Haviernik (86. Petráš), Vala – Jakubec, R. Haviernik, Stoklásek, Němčák – Ticháček, Nemrava. Trenér: Lumír Stoklásek.

Určice: Nejezchleb – Ján, Kocourek, Skopalík, Javořík – Hochman (78. Halouzka), Petržela, Holly (69. Pospíšil), Bokůvka – Los, Vodák. Trenér: Evžen Kučera.