Vstup do utkání však měli domácí parádní. Hned ve 3. minutě se uvolnil Sokol, poslal přihrávku na Knopa, který si seběhl na velké vápno a příčnou přihrávkou našel Kasala, jenž se z první trefil přesně do sítě – 1:0.

Hosté, kteří během první půle hrozili především ze standardek se dočkali vyrovnání po půlhodině hry, kdy jejich kombinační akci zakončil Kufa.

Později se ještě ocitl v dobré gólové šanci obránce Oskavy Martin Dus, skóre se ale již do přestávky nezměnilo.

Nerozhodný výsledek proti favoritovi domácí dlouho drželi, přestože hosté pozvolna zvyšovali převahu a postupně začali svého protivníka přehrávat.

Domácí si sice i pod tlakem stačili vytvořit pár šancí, ale v koncovce se nedokázali prosadit, navíc pro ně byl závěr utkání dosti smolný.

V 70. minutě přišli domácí o zraněného Klose, kterého po souboji o míč a nešťastném pádu musela odvézt sanitka s podezřením na zlomeninu klíční kosti.

Krátce poté hráči Oskavy chybovali v rozehrávce, hranický Kufa obešel vše, co mu stálo v cestě a vsítil tak pro hosty vítězný gól a svůj druhý v utkání.

Později se hosté díky akci z levé strany prosadili ještě jednou, když Modelský trefil přesně do šibenice.

Poslední slovo přesto patřilo domácím, když v 90. minutě se Janíček po nahrávce Sokola zbavil protihráče, poslal míč ke vzdálenější tyči a upravil na konečných 2:3.

„Remíza by tomuto zápasu asi slušela víc, dnes bych získaný bod bral jako vítězství," konstatoval krátce po závěrečném hvizdu trenér Oskavy Květoslav Pospíšil.

„Ale i přes porážku nejsem zklamaný, kluky jsem musel pochválit za bojovnost a myslím si, že na hřišti nechali vše, co mohli. V posledních zápasech se potýkáme s úzkým kádrem, když dohráváme na jedenáct či dvanáct lidí, někteří navíc dohrávají s drobnými šrámy. V rámci svých současných možností jsme odehráli solidní utkání," doplnil Pospíšil.

„Narazili jsme na velice houževnatého a kvalitního soupeře, bylo vidět, že se na nás domácí chtějí vytáhnout a zápas brali velice prestižně. Přestože už vlastně o nic nešlo, na obou týmech byla viditelná obrovská snaha uspět a tak by to asi mělo ve fotbale být pokaždé," přidává své postřehy trenér Hranic Petr Zatloukal.

„Cením si toho, že i v pozměněné sestavě, když tentokrát dostali příležitost i hráči z lavičky, jsme dokázali uspět. O všem je už rozhodnuto a motivace asi už nebyla stoprocentní, ale ukázali jsme vůli po vítězství a rozhodně jsme nepřijeli duel pouze odehrát, kluci to zvládli a toho si cením," řekl na závěr Zatloukal.

Jiskra Oskava – SK Hranice 2:3 (1:1)

Branky: 3. Kasal, 90. Janíček – 30. a 72. Kufa, 78. Modelský.
Oskava: Studený – Dus, Erneker, Plachý, Klos (70. Kristek) – Janíček, Knop, Kasal, Kaler – Zabořil, Sokol.
Hranice: Matůšů – Bušina, Kundrát, Wojnarovský, Chrastina – Modelský, Kufa, Málek, Pecha (75. Cvešper) – Žoch, Kušner.