Olomoucký mančaft šel do zápasu ve výrazně omlazené sestavě proti ostříleným borcům.

Rozdíl ve zkušenostech nakonec přinesl vítězství 3:2 domácímu mančaftu a Viktorie se tak postaví v prvním kole Mol Cupu třetiligovému Uničovu.

Přerovští vstoupili do utkání s vervou, když v 10. minutě otevřel skóre Havlíček, který zpracoval míč ve vápně a překonal holického Snášela.

Nástup 1. HFK Olomouc do utkání byl pozvolný a přílišná bojácnost stála hosty další branku ve 22. minutě.

Na 2:0 zvýšil domácí Václavíček a zdálo se, že svěřenci trenéra Matějíčka dohrají poločas v klidu.

Holice ale začala hru vyrovnávat a na 2:1 snížil ve 35. minutě z voleje Malínek.

Do změny stran pak dokázala Viktorie ještě odskočit na 3:1 Zimčík rozehrával standardku a míč bez teče holického hloučku propadl až do holické branky.

Derco: Naděje mile překvapily

Po změně stran přišla na Přerov ukolíbaná nálada a mladý tým Holice se postupně dral dopředu.

Svěřencům trenéra Jiřího Derca se pár minut před závěrečným hvizdem podařilo snížit na 3:2 zásluhou Přenosila.

„Určitě jsme nešli do předkola poháru s tím, že se půjdeme odevzdat a neuspět, ale priority jsou jinde. Cíl, který jsme si dali, se nám ze sportovního hlediska podařilo splnit," spokojil se s výkonem mladíků lodivod 1. HFK Olomouc.

Dle Jiřího Derca šlo v zápase hlavně prověřit naděje, které by se mohly ukázat v nadcházející sezóně.

„Musím říct, že mě mile překvapili, protože hráli s kvalitním soupeřem a byli Přerovu vyrovnaným sokem," hodnotil Derco.

„Zápas splnil charakter přípravy. Tato utkání tak bereme. Sice jsme nad 1. HFK Olomouc vyhráli, ale oni přijeli v silně překombinované sestavě, takže určitě nebyli kompletní," uvažoval také sportovní manažer přerovské Viktorie Oldřich Smékal.

„První poločas vypadal elegantně, protože tam byla i kvalita, druhé dějství působilo spíše profesorsky. Nám se v něm projevila kondiční příprava, kdy toho kluci měli dost," uzavřel Oldřich Smékal.

1. FC Viktorie Přerov – 1. HFK Olomouc 3:2

Branky: 10. Havlíček, 22. Václavíček, 45. Zimčík – 35. Malínek, 86. Přenosil. Rozhodčí: Kostelník – Slováček, Koláček. Diváci: 200.

Přerov: Sohlich – Kopecký, Václavíček, Hýbner, Zimčík, Kovář, Havlíček, Koller, Koutný ml. (62. Kytlica), Blažkovský (81. Chuda), Horák (85. Plášek). Trenér: Jaroslav Matějíček.

HFK Olomouc: Snášel – Drmola, Lošťák (63. Přenosil), Malinek, Bradáč, Král (81. Ďurina), Vodička, Kročil (75: Doseděl), Krejčí, Tošenovský, Tilkeridis. Trenér: Jiří Derco.

LUBOMÍR BUDNÝ