V sobotním derby ale šel do rychlého vedení. Už v šesté minutě proměnil samostatný únik Michal Baran. Odpověď hostů ale byla skoro okamžitá, přichystanou ji měl Lukáš Kovařík.

„Už několikrát se stalo, že jsme do Kojetína jeli jako favorit, ale nakonec jsme tam prohráli. Nabádal jsem kluky, že to bude těžké utkání. Naštěstí jsme se probrali ze špatného začátku, a nakonec to byla jednoznačná záležitost," komentoval duel kouč hostů Pavel Hošek.

Velkou šanci vrátit Kojetínu vedení sice měl opět Baran, ve stoprocentní šanci ale tentokrát selhal. Pak už bojiště patřilo jednoznačně Želatovicím. Do konce první půle se ještě postupně trefili Mackovík, Tomáš Čtvrtníček a podruhé Kovařík.

Trenér Kojetína seděl na tribuně

„Měli jsme dobrý vstup do zápasu, asi dvacet minut jsme hráli velice aktivně. Od vedoucího gólu soupeře ale skončila veškerá naše aktivita. Na mužstvo zase dolehla nějaká deka. Nedokázali jsme podržet míč a kombinovat. Defenzivní práce byla nulová," nemohl být spokojen trenér Kojetína Marek Ševeček, který si stále odpykával disciplinární trest po domácím vyhroceném penaltovém rozstřelu s Kralicemi. Zápas tak sledoval pouze z tribuny.

Po pěti trefách v první pětačtyřiceti­minutovce se po změně stran hrálo v poklidu. Poslední branku zaznamenal v 70. minutě Tomáš Matušík.

„Ve druhé půlce jsme chtěli dát nějaký gól, abychom se trošku zvedli, to se nám nepodařilo. Zápas se pak už dohrál v poklidném tempu," řekl Ševeček.

Podobně to viděl i Pavel Hošek. „Dnes jsme stoprocentně využili naše brejkové situace, ze kterých jsme vstřelili čtyři góly. Ve druhém poločase to už oba celky dohrávaly. Z naší strany přišlo i nějaké uspokojení. Věděli jsme, že bude stěžejní vyhrát, protože jsme se v tabulce posunuli někam jinam. V příštím kole se to zase obmění, protože máme zápas předehraný, takže budeme o víkendu stát, ale kluci snad začali věřit tomu, že budeme mít nějaké výsledky," uzavřel želatovický lodivod.

FK Slavoj Kojetín/Kovalovice – FC Želatovice 1:5 (1:4)

Branky: 6. Baran – 9. a 41. Kovařík, 26. Mackovík, 38. T. Čtvrtníček, 70. Matušík.
Rozhodčí: Konečný – Pospíšil, Grečmal. ŽK: Zehnálek, Dlouhý. Diváci: 60.
Kojetín: Koláček – Večerka (75. Šafránek), Ernst, Javořík, Jura – Bělaška (81. Hromada), Kantor – Řezáč, Baran, Miko (59. Židlík) – Krčmař. Asistent trenéra: Miroslav Oulehla.
Želatovice: Čech – Zehnálek (78. Jakub Jemelka), Němec, Dlouhý, Jiří Jemelka – Calábek, Jiří Jemelka, Matušík, T. Čtvrtníček (81. Bouchalík) – Mackovík (71. S. Jemelka), Kovařík (85. Dostál). Trenér: Pavel Hošek.