V prvním domácím zápase jarní části sezóny jsme na svém hřišti přivítali v důležitém utkání mužstvo z Bělotína. Do zápasu jsme vstupovali s jednoznačným cílem – vyhrát.

K prvnímu ohrožení branky se dostalo naše mužstvo, když v 5. minutě po centru Pekného hlavičkoval Hetych těsně mimo. Hosté hrozili zejména z dobře zahrávaných standardních situací. Po jedné z nich musel ve 13. minutě zasahovat Sova, když střelu hostů vyrazil nad branku.

V 19. minutě se do první gólové šance utkání dostal Jemelka, který však nastřelil po nahrávce Dlouhého pouze nohy hostujícího brankáře.

Hned vzápětí jsem se však již dočkali. Po šťastném odrazu míče se za obranu dostal Dlouhý, který s přehledem obstřelil hostujícího brankáře a poslal nás do vedení.

Dvě minuty na to jsme mohli jít do dvoubrankového vedení, to by však Dlouhý musel ve vyložené pozici po přihrávce Smékala mířit přesněji.

Hosté se ke slovu opět dostali ve 36. minutě po další ze standardních situací, kdy rohový kop proletěl skrz celé naše malé vápno, kde se po něm natahovali hostující hráči.

V 38. minutě jsme vstřelili druhý gól. Dlouhý nákop Vrby za obranu minul hostující obránce, Hetych přetlačil v souboji vyběhnuvšího brankáře hostí a bez problémů zasunul do opuštěné branky.

Hráči tedy odcházeli do šaten za našeho vedení 2:0. Druhý poločas začal šancí Dlouhého, který ale ve 48. minutě mířil z voleje mimo.

Po hodině hry potáhl Hetych středem hřiště míč, našel rozběhnutého Jemelku, pro kterého již nebyl problém překonat hostujícího brankáře potřetí a upravit stav utkání na 3:0.

V 67. minutě se do vyložené šance dostal hostující útočník, který se po centru ze strany ocitl úplně sám na našem malém vápně, ale minul. V 72. minutě měli hosté další gólovou šanci, ale Sova vytáhl přesně mířenou střelu na tyč a kopal se pouze rohový kop.

V 80. minutě se hosté dočkali, když po přísně nařízené penaltě se hostující hráč ze značky pokutového kopu nemýlil. V 82. minutě jsem však opět odskočili na rozdíl tří branek, k čemuž nám pomohl hostující obránce, který si srazil po rozehrané standardní situaci míč za záda vlastního brankáře.

Do konce utkání se již nic vážnějšího nestalo a naše mužstvo si tak připsalo důležité tři body, přestože předvedená hra měla k ideálu hodně daleko.

FC ŽELATOVICE – SOKOL BĚLOTÍN 4:1 (2:0)

Střelci branek Želatovic: 20. Dlouhý, 38. Hetych, 60. Jemelka, 82. vlastní.

Sestava Želatovic: 1. Sova Evžen, 2. Slaměník, 3. Špalek, 4. Hetych, 5. Smékal Pavel (70. Koplík), 6. Liška, 7. Jemelka, 8. Vrba, 9. Dlouhý (87. Smékal Michal), 10. Sova Filip, 11. Pekný (88. Baďura).