„Já jsem přesvědčen, že jsme byli v celém utkání lepším týmem. V prvním poločase jsme měli tři gólové příležitosti, ale nedáme branku. V šatně jsem klukům říkal, že to bude upracované a o jedné chybě. Tu nakonec uděláme my a už to nedokážeme zvrátit," kroutil hlavou trenér Želatovic Pavel Hošek.

Domácí může mrzet hlavně nevyužitá šance Josefa Stoklásky z prvního poločasu. Jeho zakončení ale nebylo dostatečně razantní.

„Pepa to dává spíše technicky, možná, že kdyby přitvrdil, tak jsme byli dnes šťastnější my," přemítal Hošek.

Ve druhém poločase viděla stovka diváků jedinou branku střetnutí, Hlačík v 58. minutě penaltu s přehledem proměnil. Želatovice poté ožily, tlačily se do šancí, většinou však ztroskotaly v předfinální fázi. Nejhezčí moment předvedli Koplík s Matušíkem. První jmenovaný pěkně z první sklepl míč do vápna, Matušík však místo zakončení volil zpětnou přihrávku, která adresáta nenašla.

Hosté měli největší šanci druhé půle v 83. minutě, kdy mohli definitivně rozhodnout, Ondřej Novotný ale v samostatném úniku nevyzrál na Petra Bělíka v želatovické bráně. Poté už utkání dospělo k závěrečnému hvizdu sudího Koláčka.

„Byli jsme dnes v první půli lepší na míči, ale bylo to o tom, že které mužstvo udělá chybu, tak bude potrestané. Těch chyb moc nebylo, víceméně to bylo bez šancí. Rozhodnul pokutový kop, my jsme naprosto spokojeni s výhrou," řekl po utkání trenér Kralic Ivo Gottwald.

FC Želatovice – FC Kralice na Hané 0:1 (0:0)

Branka: 58. Hlačík.

Rozhodčí: Koláček – Boháč, Kouřílek. ŽK: Bělík, Dlouhý. Diváci: 100.

Želatovice: Bělík – D. Bernard, Zehnálek, Vlk, Dlouhý (86. Mackovík) – Calábek, Matušík, Němec, Liška (70. T. Čtvrtníček) – Stokláska (74. Jemelka), Koplík. Trenér: Pavel Hošek.

Kralice na Hané: Krejčí – Dostál (38. Vít), Petržela, Škoda, Martinka – Lehký, Neoral, Hlačík, Troneček – Nečas (44. Novotný, 90. Lexa), Dočkal. Trenér: Ivo Gottwald.