Novák na konci srpna nejprve vypadl s Jabloncem v závěrečném předkole Evropské ligy s Ajaxem Amsterodam, ale pár hodin na to věděl, že si pohárovou soutěž stejně zahraje.

„Věděl jsem dopředu, že i kdyby se postoupilo (s Jabloncem), přestoupil bych. Midtjylland hrál od devíti se Southamptonem. Takže v jeden den jsem z Evropské ligy vypadl a vzápětí zase postoupil do skupiny," řekl s úsměvem Novák v rozhovoru s novináři v Praze, kde se s národním týmem chystá na závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství Evropy s Tureckem a v Nizozemsku.

V Midtjyllandu, který sídlí ve městě Herning, se okamžitě napevno zařadil do základní sestavy.

„Ještě než jsem přišel, bylo mi nastíněno, že se mnou počítají do sestavy. I pro mě ale bylo překvapení, že jsem hned nastoupil v základu. Bavili jsme se s manažerem v tom smyslu, že by mohla být šance na lavičku, a nakonec se to vyvrbilo tak, že jsem dostal hned šanci. Bylo důležité, že jsem se hned začlenil do mužstva," řekl Novák.

Minulý čtvrtek se dočkal i prvního gólu. „Jsem rád, že jsem dal první gól, že to ze mě spadlo, navíc jsem ještě na jeden nahrál. Mám to z krku a můžu se věnovat své hře," uvedl Novák, který v minulé ligové sezoně dal coby obránce jedenáct gólů.

„Taky už mi tady dávají otázky, kolik gólů dám. Když přijdou góly, budu jedině rád, ale když budeme úspěšní, tak mi nevadí, pokud góly dávat nebudu. Mám ofenzivní choutky jako v Jablonci, ale mírním to, protože ještě nejsem na nové spoluhráče tolik zvyklý," doplnil.

V týmu úřadujícího dánského mistra, který i v této sezoně zatím vede tabulku, si vybral netradiční číslo 70.

„V Přerově jsem začínal se sedmičkou. Chtěl jsem se držet svého čísla, ale žádné číslo se sedmičkou nebylo volné. Tak jsem si vybral sedmdesátku. V Dánsku jsou ale vysoká čísla běžná," podotkl pětadvacetiletý obránce.

Život v Dánsku si zatím pochvaluje.

„Zvláštností je, že trénujeme v jiném městě, než bydlíme. Hrajeme ve větším městě, které má asi 50 tisíc obyvatel. Tam jen dojíždíme na zápas, přes týden jezdíme do tréninkového centra, které máme společné s házenkářkami," vyprávěl Novák.

„Překvapilo mě, že všichni tam umí perfektně anglicky. Nezažil jsem, že by někdo v Dánsku neuměl," dodal.

V reprezentaci by při absenci Davida Limberského, který nebyl povolán po nedávné autonehodě v opilosti, mohl dostat na levé straně obrany konečně větší šanci. Zatím odehrál jen deset minut.

„Samozřejmě když tu není David, uvědomuji si, že je šance větší. Ale nalevo ještě může hrát Michal Kadlec. Záleží na trenérovi. Já čekám na šanci, až přijde, tak přijde. Lehce nervózní bych byl, to jsem před každým zápasem. Když nejsem, nedopadne to dobře," doplnil.