Ten se v sobotu blýskl proti Určicím třemi brankami, kterými rozhodl o výhře svého celku 3:1.

Samotný duel však z herní stránky nebyl až tak jednostranný. Určice nepůsobily odevzdaným dojmem, což potvrdil zejména velmi aktivní Los, který domácím dělal velké potíže.

„Nejsme zvyklí na nějaké osobní bránění. Kluci mají své prostory a ví koho a kdy mají zajišťovat. Na můj vkus jsme ale soupeři dávali velký prostor, čehož využíval i Los, který se umí s míčem otočit a dobře se s ním v prostoru orientovat. Naše obranná fáze byla v tomto ohledu špatná. Své si splnil jen Hýbner," poznamenal Tomáš Vajda, asistent trenéra Přerovských.

Domácí poslal do vedení po Hrubého perfektní přihrávce Kazár. Za dalších pět minut mohlo být srovnáno, balon se opřel o břevno a skončil někde v okolí brankové čáry. Sudí to jako vstřelený gól nepotvrdil, což bylo pro další průběh utkání klíčové.

„Byla to sporná situace. Pokud by to byl gól, tak by se zápas odvíjel zcela jinak. Celkově vzato nehráli jsme tak, jak jsme si představovali. Soupeře jsme pustili do mnoha vyložených šancí. Možná ještě na hráčích byly stopy z té zbytečné porážky ve Valmezu, těžko říct," pokračoval v hodnocení Vajda, jehož ještě do poločasu gólově potěšil podruhé v duelu Kazár.

Pro hosty byl průběh utkání příliš krutý.

„Měli jsme čtyři tutovky. Navíc nám neuznali gól, který prý byl a mohli jsme mít i penaltu… Bohužel fotbal se hraje na góly, ty momentálně nedáváme a z toho důvodu jsme také tam, kde se nacházíme," konstatoval trenér Určic Evžen Kučera, který svým svěřencům prakticky ani neměl co výrazněji vytknout."

Takhle kdybychom hráli předchozí kola, tak jsme mohli mít dvanáct bodů a nikdo by nic proti tomu nemohl říct. To, že pracujeme se projevuje po herní stránce až nyní," doplnil.

V šestapadesáté minutě dokonal z přímého kopu svůj hattrick Kazár. Čtvrtý gól měl na kopačce Kyselák, ale místo pravděpodobně výhodnějšího řešení, kterým by byla přihrávka Kazárovi, volil střelu, jež cíl určení minula.

Čestný gól Určic zaznamenal až v devětašedesáté minutě aktivní Los. Hosté se snažili vrátit do hry, ale druhé trefy se už nedočkali, a tak se museli smířit s porážkou. To ještě v samotném závěru měl velmi dobrou příležitost střídající Bubeník.

„Samozřejmě se mi to špatně hodnotí. Máme opravdu málo bodů. Jsme v situaci, kdy potřebujeme každý bod. Možná to bude znít drze, ale odehráli jsme nejlepší zápas podzimu," zmínil s trpkým úsměvem trenér Určic.

„Místy jsme byli herně určitě lepší než soupeř. Ten bohužel pro nás měl rozdílového hráče Kazára. Zápas nám nevyšel z gólového hlediska, ale musím podotknout, že ani sudímu," nebral si servítky Kučera.

V táboru Viktorie byla radost ze splněného bodového cíle.

„Ze ziskem tří bodů je samozřejmě spokojenost. Body se počítají," zmínil Vajda, který nemohl v hodnocení opomenout zásadní fakt: „Máme rozdílového hráče, kterým je Tomáš Kazár. Potvrdil, že má formu a zápas prakticky rozhodl on."

K dalšímu duelu zajíždí Přerov v neděli 5. října na hřiště Slavičína. Určice v tentýž den hostí Brumov.

1. FC Viktorie Přerov – TJ Sokol Určice 3:1 (2:0)

Branky: 33., 45. a 56. Kazár – 69. Los.

Rozhodčí: Bartoň – Dohnálek, Gasnárek. ŽK: 58. Hrušák, 85. Kazár – 42. Los, 55. Svozil a 78. Zbožínek. Diváků: 140.

Přerov: Švéda – Dostál, Hrabal, Hýbner, Zimčík (87. Bubeník) – Václavíček – Pavelka (72. Kopecký), Hrušák, Kazár, Kyselák – Hrubý (84. Baran). Trenér: Richard Švehlík.

Určice: Nejezchleb – Javořík, Bokůvka, Zbožínek, Zelina – Hochman, Novák, Svozil, Zapletal (79. Vaněk) – Los, Haluza (74. Machynek). Trenér: Evžen Kučera.