„Je to přerovský svátek fotbalu, zápas, který přiláká fanoušky, a já už se upřímně těším. Stejně tak se těší i moji hráči. Nemusí se ani speciálně motivovat, samotná konfrontace je motivující dost," říká před ostrým soubojem trenér Přerova Aleksijevič.

KDO VYHRAJE DERBY? HLASUJTE V ANKETĚ POD ČLÁNKEM

Na domácím hřišti zvítězil v podzimním derby právě jeho tým. Hubené vítězství 1:0 zařídil v prvním poločase Tomáš Hrušák.

Derby: 1. FC Viktorie Přerov – FK Kozlovice

Víc než samotná hra zaujala diváky celková vypjatost utkání. Rozhodčí v něm udělil hned tři červené karty.

Právě disciplína by mohla být rozhodující i nyní.

„Očekávám vyrovnaný fotbal, derby je derby. Klíčové bude podle mě to, kdo dokáže udržet nervy na uzdě, asi nebude rozhodovat nějaká fotbalovost. Oba kluby jsou hodně provázané, spousta hráčů hrála v Přerově i v Kozlovicích. Je to ale pořád jen sport, hlavní bude, když si lidé užijí skvělou atmosféru," vyhlíží zápas jara kozlovický kouč Roman Matějka.

Právě jeho tým je vzhledem k aktuální formě mírným favoritem. Všichni však dobře ví, že zrovna u derby se na podobné věci moc nehraje.

„Naše poslední výsledky sice jsou špatné, ale to nemusí nic znamenat, zápas se hraje devadesát minut, bude to kdo s koho a my jdeme urvat body," řekl na závěr srbský lodivod Viktorky Aleksijevič.

Poslední vzájemný zápas

1. FC Viktorie Přerov – FK Kozlovice 1:0 (1:0)

Branka: 39. Hrušák.

Rozhodčí: Priesol – Batík, Slaminka. ŽK: Václavíček, Pavelka, Kyselák – Janoštík, Martin Král, Kaďorek. ČK: 69. Kytlica (po 2. ŽK) – 79. Tomčík, 81. Střelec (po 2. ŽK). Diváci: 792.

Přerov: Neoral – D. Hrabal, Bogdaň, Koláček, Bubeník – Zaoral (84. Kopecký), Hrušák, Václavíček, Pavelka, Koutný st. (65. Kytlica) – Blažkovský (72. Kyselák). Trenér: Petar Aleksijevič.

Kozlovice: Kadlec – Střelec, Tomčík, Dostál, Heger – Kaďorek, Martin Král, Sikora (56. Hradil), Žůrek (46. Axamit) – Galetka (92. Petráš), Janoštík. Trenér: Roman Matějka.

Tabulka divize D

Tabulka