Roman Matějka se stal trenérem divizních Kozlovic. Co to znamená pro Slavoj Kojetín? Jste nyní v pozici hlavního trenéra vy sám?

V prvé řadě Romanovi přeji hodně štěstí v novém působišti a věřím, že novou výzvu zvládne. Pro A-tým to samozřejmě znamená určitou vnitřní změnu, kterou bychom chtěli s kolegou Markem Ševečkem co nejvíce minimalizovat.

Jak zatím probíhá zimní příprava?

Na začátku zimní přípravy se potýkáme s menší účastí hráčů z důvodu pracovního vytížení a hlavně zdravotního stavu některých z nich. Pozitivní je zapojení Honzy Kantora a Petra Flory do individuálního tréninkového procesu, ti jsou oba po operacích kolen.

Jak jste spokojený s výkonem svých svěřenců v prvním přípravném utkání?

K prvnímu přípravnému zápasu jsme odjížděli v hodně úzkém počtu hráčů. Z důvodu zaměření na hrubou část kondice hráčů, kde se kluci potkali s míčem jen velice málo, byla hra hodně neuspořádaná. Ke kvalitě nepomohla ani absence klíčových hráčů z podzimní sestavy. Zkoušeli jsme převážně mírnou změnu stylu hry.

Jsou tedy nějaké změny v kádru? Pokud ano, tak jaké?

Z důvodu, že jsme farma třetiligové Slavie Kroměříž, tak mohu akorát podotknout, že na začátku ledna proběhla schůzka s hlavním trenérem Slavie, panem Chytrým. Bylo dohodnuto určité rozšíření poskytování hráčů.

S čím půjdete do jarní části sezony? Máte vytyčený nějaký cíl?

Po podzimní části je soutěž velice vyrovnaná, jeden z hlavních cílů je tedy uspět na začátku jarní sezony a dále pokračovat s co nejlepšími výsledky.

První přípravné utkání Kojetína

SPARTA BRNO – SLAVOJ KOJETÍN 3:0 (2:0)

Kojetín: Gajdoš – Jarmer, Humpál, Machú, Panák – Nguyen, Peřina, Bělaška, Rybovič – Řezáč, Cibulka. Střídali: Vymětal. Trenér: Radek Tomšic.