Letos nechyběla pražská Sparta, Viktorka Plzeň, Teplice, Sigma Olomouc a vůbec poprvé ani slovenský suverén ŠK Slovan Bratislava. A právě hosté ze Slovenska prestižní turnaj ročníků 2005 a mladších nakonec ovládli.

„Turnaj nám doporučil kolega ze Sparty Praha. S tímto týmem máme dobré zkušenosti, víme, že když řeknou, že něco má úroveň, tak i pro nás to něco znamená,“ vysvětlil trenér vítězného celku Michal Kováč.

Slovan v nedělním zápase o první místo porazil plzeňskou Viktorii 2:1. Jednalo se však o vyrovnaný boj.

„Sice jsme neprohráli jediný zápas, ale ve finále byl soupeř herně trošku lepší. Myslím si, že ta účast tady má kvalitu, já bych trenérům doporučil, aby se sem podívali i za rok,“ prozradil Michal Kováč.

Fotbalisté Přerova (v bílém) proti Šumperku. Ilustrační foto
Fotbalový Přerov se po šesti letech loučí s divizí

BOJ O BRONZ ROZHODOVALY PENALTY

O třetí místo si to mezi sebou rozdaly pražská Sparta s Teplicemi. A také tady byly oba celky vyrovnané. Herně měli navrch Sparťané, pomyslné štěstíčko ale mělo jasno. FK Teplice zvítězil 2:1 na penalty.

„Měli jsme celý turnaj hrozné štěstí. Kluci předváděli bojovné a vyrovnané výkony. Ještě jsem je takto neviděl hrát. Pro nás je to první takový úspěch. Sparta byla jasně lepší, ale měli jsme víc štěstí. I v těch penaltách,“ uznal trenér FK Teplice Marek Vait.

Ten měl mimořádně šťastnou ruku. V penaltách totiž Tepličtí přistoupili k riskantnímu a zajímavému tahu, na některé z pokutových kopů šel do brány nejlepší střelec turnaje Alex Ingardia.

„Viděl jsem ho párkrát před tréninkem, jak tam klukům ty penalty většinou chytá. Chtěl jsem to zkusit a vyšlo to,“ usmíval se teplický kouč.

Také Teplice byly s turnajem v želatovickém sportovním areálu již tradičně spokojeny.

„Účastníme se pravidelně, náš manažer mládeže má s tímto turnajem dlouhodobé dobré zkušenosti. Letos se to jen potvrdilo, tento turnaj je moc hezký a doporučíme i dalším ročníkům, aby se zúčastnily,“ řekl závěrem Marek Vait.

Domácí oddíl FC Želatovice obsadil dvanáctou příčku, přerovská Viktorka skončila na posledním šestnáctém místě. Nejlepší z moravských celků byl tentokrát šestý Zlín.

Ilustrační foto.
Kozlovice neustály peklo ve Frýdlantu a končí osmé

Konečné pořadí:

1. ŠK Slovan Bratislava
2. FC Viktoria Plzeň
3. FK Teplice
4. AC Sparta Praha
5. FK Dukla B. Bystrica
6. FC Fastav Zlín
7. SK Sigma Olomouc
8. Bohemians Praha 1905
9. SK Kroměříž
10. FO Podbrezová
11. 1.SK Prostějov
12. FC Želatovice
13. TJ Valašské Meziříčí
14. MFK Karviná
15. MŠK Fomat Martin
16. 1. FC Viktorie Přerov

Ocenění hráči:

nejlepší hráč: Nino Marcelli - SK Slovan Bratislava
nejlepší střelec: Alex Ingardia - FK Teplice
nejlepší brankář: Adam Dalecký - AC Sparta Praha