Lépe se vedlo rezervám v soubojích se Šternberkem. Přípravky neuspěly s Hranicemi. Děvčata v lize žen vezou všechny body z Brna.

Muži

Sokol Štíty - 1. FC Přerov 2:2 (1:1)

Zvěstem, že se z půdy nováčka body nevyvážejí, dal za pravdu hned začátek utkání. Přerovský Bernard byl při úniku zkosen domácím obráncem ve velkém vápně, nekonala se ale žádná penalta, nemluvě o vyloučení domácího beka.

Přerov se však prosadil vzápětí. Schlehr našel v 5. minutě kanonýra Koutného a ten otevřel skóre. Jenže mokrý terén pomohl k vyrovnání hned o pět minut později. Strhnout vedení na stranu 1. FC mohli v úvodní půli ještě Gřešák a Schlehr, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Hosté byli aktivnější i po změně stran.

Po rohovém kopu v 55. minutě Kučera hlavou našel domácí síť – 1:2. Zvýšit mohl Jelen, dvakrát Štítům pomohla tyč, pravou trefil Bernard, na levou tyč vyrazil domácí brankář střelu Koutného.

Čtvrt hodiny před koncem posoudil hlavní rozhodčí střet Gřešáka s domácím útočníkem před velkým vápnem jako faul ve vápně a nařídil k radosti přerovského soupeře penaltu, která znamenala vyrovnání na 2:2. Šance Holuba už na remíze nic nezměnila.

Sestava: Bělík - Gřešák, Hrabal, Hýbner, Matyáš - Bernard (90. Talach), Schlehr, Kašpárek, Jelen - Kučera (85. Holub), Koutný.

„Ze Štítů se body nevozí, a když tak hodně vydřené, víc bych to nerozváděl. Škoda neproměněných možností, výkon nebyl špatný,“ ohodnotil souboj trenér Novák.

Dorostenci

FC Vítkovice B - 1. FC Přerov 2:5 (1:2)

Starší dorostenci se v divizi začínají rozehřívat. Po remíze s Fulnekem následovala tři vítězství a atak na přední místa v tabulce. Hattrickem se blýskl Navrátil. Při otevření skóre mu asistoval Machač, druhou branku dosáhl těsně před poločasem po rohovém kopu Čecháka.

Po přestávce přidal třetí úspěch 1. FC Chuda za asistence Machače. Čtvrtý zásah do černého zaznamenal Machač z penalty, nařízené za faul na něj. A deset minut před koncem Čechák centroval na třetí branku Navrátila.

Je pravdou, že vítězství nebylo tak snadné, jak se na první pohled zdá.

FC Vítkovice B - 1. FC Přerov 2:2 (1:0)

Mladší dorostenci dovezli z Ostravy bod. Jednobrankové manko vymazal vyrovnávací brankou Přikryl. Pelikán se zapomněl při ofsajd systému a Vítkovice opět vedly.

Srovnal Zaoral za přispění Nevřely. Hektický závěr znamenala střela Barana do brankáře, dobrý zákrok hostujícího gólmana Huňky, tyč domácích, a vyvrcholením celého představení byla situace, kdy ve druhé minutě nastavení postupoval přerovský Zaoral sám na vítkovického brankáře, a když se v tom okamžiku ozval závěrečný hvizd rozhodčího.

Žáci

Starší áčko žáků neprožívá zrovna nejlepší období. Nicméně z veledůležitého souboje s 1. Valašským FC (Rožnov) vydolovalo pouze bod za remízu 2:2 (1:2). Čtvrtníček sice otevřel účet utkání, ale ve druhé půli musel zachraňovat remízu Zaoral po šikovném uvolnění Kytlicou.

Mladší áčko dosáhlo stejného výsledku, pouze poločas byl 1:1. Obě branky 1. FC dal Horák. Starší béčko žáků hrající krajský přebor vedlo v poločase nad Šternberkem brankou Patrika Jedličky, ale hosté nakonec vyrovnali a byla z toho remíza 1:1. Mladší rezerva vyšla ze souboje vítězně 3:1 (2:0). Do černého se trefili Vágner, Kašpárek a Mader.

Přípravky

Starší přípravky 1. FC vyšly ze soubojů s Hranicemi naprázdno. Áčko prohrálo 1:3 a 0:2, branku si připsal Ištánek. Mladším se nepodařilo ani vstřelit gól s výsledky 0:1 a 0:3.

Mladší přípravka s benjamínky získávali ostruhy v Ústí (3. místo) a na domácím turnaji (2. místo). Ženy Fotbalistky prožívají výtečné období, tentokrát si dovezly všechny tři body ze souboje s rezervou Brna za vítězství 3:1 (1:0) a upevnily si tak třetí pozici v tabulce.

Do vedení dostala Přerov Petrášová, potom si kanonýrka Mokrušová vylepšila své statistiky dvěmazásahy. „Po zbytečné nervozitě na začátku jsme ovládli zápas, přidali nádherné góly a ještě mnoho šancí zahodili,“ pochválili své svěřenky trenéři Vyskočil a Plchot.

Zápasy

Zajímavé utkání čeká na muže 1. FC doma v sobotu, rezerva 1. HFK Olomouc není snadným soupeřem (15 hodin). Ještě větším oříšem budou na domácím hřišti pro dorostence béčka Opavy, která v obou kategoriích MSDD okupují špici tabulky (sobota 10.15 a 12.30 hodin).

Áčka žáků se představí v sobotu v Bílovci, rezervy v Hranicích, přípravky odjíždějí do Němčic. Ženy nebudou chtít odevzdat body na půdě týmu Holešovských holek. Upozorňujeme všechny zájemce, že nábor do řad 1. FC probíhá po celý rok. Informace najdete na www. fcprerov.cz.