„Opět musím konstatovat, že výsledek nepřeceňujeme ani nepodceňujeme. Určitě však potěší. Je to příprava, týmy zkoušejí hráče, varianty hry, jsou zde zranění, nemocní hráči. Konečný účet však bude předkládán až po skončení jarní části krajského přeboru. Tam je potřeba všechno směrovat tak, abychom si nakonec mohli všichni říci, že jsme nic nezanedbali a odvedli to, na co máme, a hlavně neklamali ty, kdo nám fandí,“ nastínil pohled do budoucnosti trenér Pavel Koral.

Zimní turnaj vrcholí

Páté kolo Zimního turnaje 1. FC Přerov finišovalo o víkendu. Rozhodlo o dvojicích, které si to rozdají o konečné umístění. Z boje o první místo vypadla Viktorie Přerov. Nestačila na Slavkov a prohrála 1:5 (0:4). Čestný úspěch poraženého si připsal Klein. Za vítěze dosáhl hattricku Riška a dva góly přidal David Krajcar. Oba si tak hodně polepšili v tabulce kanonýrů.

Mezi zvláštnosti tohoto duelu patří tři nařízené pokutové kopy, ale ani jeden neproměněný. Viktoriánský gólman Kašpar oba zlikvidoval, při penaltě proti Slavkovu se otřáslo břevno.

Vítězství starších dorostenců Přerova nad Prosenicemi 6:1 se zdá na první pohled jednoznačné, ale až tak hladký průběh utkání nemělo. Účet otevřel hostující Šinágl, a kdyby si v další části jeho spoluhráči nechali seřídit mířidla, nemusel to být ze strany přerovského soupeře gól jediný.

Domácí do poločasu vyrovnali, po změně stran se ještě pětkrát prosadili a překvapení se nekonalo. Dorostenci si tak zajistili účast ve finále turnaje, tam si to rozdají se Slavkovem. Branky Přerova: Janováč 2, Chuda, Pospíšil, Martínek a Grigar.

Kdo bude tedy soupeřem Viktorie Přerov v zápase o 3. místo, na to dal odpověď souboj příměstských týmů Čekyně a Lověšic. Prvně jmenovaný vyhrál vysoko 8:2 (4:1) brankami Budeka 3, Urbance 2, Divily, Jurečky a Valáška. Za Lověšice dvakrát rozvlnil síť Novohradský.

Nejblíže k ocenění být nejlepším kanonýrem turnaje má slavkovský Riška, který má na svém kontě už 8 branek. Jeho kolega David Krajcar pálil přesně šestkrát. Pět zářezů na pažbě mají čekyňský Budek, Faltýnek z Prosenic a starší dorostenec 1. FC Grigar.

Zrekapitulujme si tedy začátky sobotních klání o umístění na zimním turnaji 1.FC Přerov. Kdo obdrží Černého Petra v podobě posledního místa, to rozhodne zápas Prosenic s Lověšicemi v 9 hodin. Hodinu před polednem přijde na řadu boj o bronz Viktorie Přerov s Čekyní a hodinu po poledni se můžeme těšit na finálové vyvrcholení, střetne se v něm Slavkov pod Hostýnem se staršími dorostenci pořádajícího klubu.

Příprava 1.FC Přerov

V přípravném utkání podlehlo áčko starších žáků 1.FC mladším dorostencům Viktorie Přerov 2:4 (1:4). Branky domácích: Havlíček a Dlouhý, za vítěze se trefili Mazur 2, Vlk a Kovařík. Mladší áčko žáků vyhrálo v Chropyni 1:2 (1:1), Perutka a Baďura byli střelci úspěšnějšího týmu. Rezerva mladších žáků prohrála v Chropyni 3:2. Za Přerov skórovali Baďura a Jenka.

Muže 1.FC o víkendu v Přerově v přípravě neuvidíme. V sobotu ráno budou soupeřem účastníkovi Moravskoslezské fotbalové ligy, Hanácké Slávii Kroměříž, na jeho půdě. Naopak v neděli do Přerova přijedou k přátelským střetnutím áčka žáků Kroměříže, začátky jsou v 9.15 a 10.45 hodin. Rezervy žáků si pozvaly Čechovice na 12.15 a 13.45 hodin. Program neděle zakončí od 15.00 ženy přípravně s Brušperkem.

LUDĚK JUDAS