Trenér Ditrich po prohraném zápase doma s Litovlí poslal na hřiště „obvyklou“ sestavu: Fikr - Gřešák (85. Holub), Mrázek, Koranda, Hrabal - Bernard, Pola, Schlehr, Jemelka - Liška (75. Novotný), Kašpárek. Bohužel chyběl stále zraněný Hýbner.

První poločas přinesl po šanci na obou stranách, ale Přerov přece jen vedl. Po ose Hrabal - Bernard se dostal míč k Liškovi a ten poslal hosty do vedení. Přerov začal druhé dějství aktivněji, přišly i šance, ale také situace, která zápas hodně ovlivnila.

Po hodině hry odkopává domácí obránce míč téměř z poloviny hřiště směrem k Fikrovi a k překvapení všech vysoký oblouk končí za jeho zády v přerovské síti. Tato situace nalila sil do leštinských žil a vyústěním byla vítězná branka pět minut před koncem. Přerovu tak zůstaly oči pro pláč. „Nejsem spokojený s výkonem rozhodčího, ale to na věci nic nemění, že jsme opět druhý poločas nezvládli. Nezbývá nám nic jiného, než v příštím kole bodovat a zastavit dobře rozjeté Želatovice,“ řekl kouč Ditrich.

Dorostenci

V 19. kole divize 1. FC Přerov hostil MFK Havířov. Domácí si s družstvem, které bylo o dvě příčky v tabulce výše, poradili, zvítězil 3:2, ale zrození tohoto vítězství by museli gynekologové označit za velmi těžký a komplikovaný porode.

Už v sedmé minutě se soupeř ujal vedení tečovanou střelou. Tento stav vnesl na kopačky domácích nervozitu a nepřesnosti. Vyrovnání přinesl Machačův trestný kop, propadnuvší přes hlavy obránců až za gólmanova záda. Do vedení se však opět dostal Havířov. Na velkém vápně pořádala přerovská defenzíva „den otevřených dveří“ a opět s pomocí teče střela vymetla pavučiny brány domácího gólmana.

Ve druhé půli nezmizely nepřesnosti z kopaček 1. FC, ale přece jen přišel důraz a bojovnost. Třináct minut před koncem vyrovnal Navrátil. Ten dokonce mohl strhnout vítězství na stranu domácích, ale šanci nezužitkoval.

V poslední minutě střetnutí však přišel biliár Čechák - Machač - Čechák a posledně jmenovaný se tváří v tvář hostujícímu strážci svatyně nemýlil - 3:2.

Sestava: Judas - Přidal, Venský, Dostál, Zatloukal - Zselezo, Lukáš (61. Talach), Machač, Čechák, Slanina (72. Mika) - Navrátil (87. Baran).

Během patnácti minut stačil Daniel Navrátil zatížit konto předposledního celku divize čtyřmi brankami v utkání mladších dorostenců. Když na konci první dvacetiminutovky sváteční střelec Doležel rozvlnil havířovskou síť pátým zásahem do černého, začal se potit pořadatel obsluhující světelnou tabuli, protože se dal očekávat dvouciferný výsledek, a na ten není tabule připravena.

Další průběh okomentoval trenér Švehlík: „Bohužel poté kluci polevili v tempu a v dalším průběhu utkání už skóre nenavýšili. Naopak hosté si ve druhém poločase vytvořili dvě příležitosti, které ovšem Spáčil, nováček v brance, bravurně zlikvidoval. Mrzí mne, že hráči ve druhém poločase nepokračovali v dobrém nasazení a zbytek utkání odflákli. To by se nám v zápasech s těžšími soupeři mohlo vymstít.“

Sestava: Spáčil - Janováč, Tihelka, Pospíšil, Doležel - Zaoral, Mika, Zatloukal (27. Grigar), Sukop - Baran (59. Kryška), Navrátil (41. Skalka).

Žáci

Starší áčko žáků v MSŽD zvítězilo 4:2 (2:1) nad Jiskrou Rýmařov. Utkání zhodnotil kouč vítězného celku Hatlapatka: „Tentokrát se nám až na pár výjimek nedařila kombinace tak, jak jsem zvyklý.

Tři body s ohledem na postavení soupeře byly povinností. Je vidět, že i chlapci z lavičky jsou rovnocennou náhradou za nemocné nebo zraněné, což mě pochopitelně těší.“ O branky Přerova se podělili Navrátil, Mezulianik, Vágner a Kovařík.

Sestava: Kunc - Vágner, Řehák, Mezulianik, Nevřela - Kratochvíl (65. Zeman), Krumpoch, Grečmal, Navrátil (55. Klézl) - Mlčoch (47. Kovář), Růžička (42. Kovařík).

Sestava mladšího áčka P. Jedlička - Zedek, Dlouhý, Dvořák, Strnad (49. Göbl) - Petráš (57. Duda), Kytlica, Dýčka, Chytil (40. Spáčil) - Poledňák (35. Kubíček), Klimek si neporadila s posledním Rýmařovem a remizovala 0:0. Zedek nastřelil pouze břevno a Dlouhý neproměnil penaltu.

Starší rezerva žáků zvítězila v Nových Sadech 5:0 (3:0) trefami Jiříka, Zemana, Suchánka, Mlčocha a Halamíčka. Kutkání se vyjádřil trenér Dubravský: „Na obrannou fázi se můžeme v posledních zápasech spolehnout, proto jsme byli zvědaví spíše na hru dopředu. Dobře hrající středová dvojka a výborná podpora útočníků oběma křídly byly téměř při každém útoku nebezpečím pro domácí. Zanechali jsme nejen herní, ale i estetický dojem.“

Sestava: Perutka - Suchánek, Němec, Jiřík, Zeman - Lavrinec, Šebák, Zaoral, Pochyla - Mlčoch, Pelikán. Střídali: Dvořák, Derych, Libigr, Halamíček, Kyselák, Bukva.

Vágnerova branka nestačila na body v souboji mladších rezerv, když Nové Sady vyhrály 2:1 (0:1). Asistent trenéra Grečmal řekl k utkání tolik: „Opět jsme neudrželi dobře rozehraný zápas. Vlastními chybami a neproměňováním šancí jsme se připravili o body.“

Sestava: J. Vyoral - A. Jedlička, Vágner, Grečmal, Přibyl - Jurník, Spáčil, D. Vyoral, Plášek - Horák, Vrána. Střídali: Šubert, Přikryl, Duda.

Starší přípravka bojovala na turnaji OFS v Želatovicích. Porazila Brodek 5:0 brankami Berčíka 3, Kašpárka a Krejčiříka. Berčík byl autorem jediné branky 1. FC při remíze 1:1 s Želatovicemi a na výhře 5:0 nad Domaželicemi se podíleli Berčík, Motáň, Chytil, Chuda, Kašpárek. Celkově z toho bylo druhé místo.

Ženy

Fotbalistky 1. FC Přerov nastoupily v Brně proti tamní rezervě. Sestavě Kratochvílová - Dýčková (68. Matyášová), Pospíšilová, Hanáková, Kubová - Bednaříková, Petrášová, Mokrušová, Divinová - Vychodilová, Koutná sebraly tři body Brňanky smolně až v poslední minutě zápasu, protože do té doby vedl Přerov brankou Mokrušové z penalty ve 48. minutě.

S výsledkem 1:1 (0:0) byli nakonec spokojeni i oba přerovští trenéři Vyskočil a Plchot: „Některým děvčatům v závěru docházely síly, ale kvůli nezodpovědnosti některých hráček a také vinou zranění jsme neměli mnoho možností pro střídání. Vzhledem k průběhu utkání jsme s bodem nakonec spokojeni.“

Víkend

V neděli se můžete od 16.30 hodin přijít podívat na derby mužů 1. FC Přerov do Želatovic. I všechna ostatní družstva 1. FC nastoupí v neděli. Ostrava - jih bude hostit přerovské dorostence, do Uničova odjedou áčka žáků a doma se představí rezervy žáků s Mohelnicí. Povzbudit určitě budou potřebovat mladší přípravky na turnaji 1. FC Přerov v sobotu od 9 hodin.