Prohra 0:2 po bezbrankovém poločase, vzhledem k tomu, že většina družstev chvostu tabulky bodovala, znamená další navýšení sestupových starostí.

Souboj odehrávaný v chladném a větrném počasí nepřinesl v první půli žádný gólový zásah. Za hosty stojí zaznamenat Gřešákova střela spojená s faulovým šlapákem v pokutovém území – bohužel píšťalka sudího zůstala zmrazená –, a prováhání možnosti Kašpárkem. Faktem je, že ani Určice nezahálely, zapotil se i Fikr v přerovské brance.

Do druhého dějství nastoupil 1. FC s větrem v zádech a dalo se předpokládat, že to pomůže ofenzivnímu pojetí hostujícího týmu. Jenže přišla 57. minuta a určický útočník si to namířil středem k soupeřově brance.

Naneštěstí jeho průnik hasila obrana až v šestnáctce s efektem odpískané penalty. Fikr šel k pravé tyči, míč z jeho pohledu k levé – 1:0. A za pět minut bylo ještě hůř. Na levém křídle od brankové čáry se podařilo domácímu útočníkovi odcentrovat do malého vápna, kde už čekala hlava jeho kolegy, který se musel cítit jako sám voják v poli, a bylo vymalováno – 2:0.

Přerov nevhodil flintu do žita, ovšem šance, kdy se Liška či Kašpárek objevili domácímu strážci svatyně tváří v tvář, skončily buď na jeho těle, vedle nebo na břevně. Ani asistent hlavního rozhodčího nemá čisté svědomí při posuzování ofsajdových postavení.

To však není výmluva, hraje se na góly a ty 1. FC v Určicích nedal. Byl vidět začátek sezony, mistrovská klání nejsou přípravná utkání. Herní zimní příprava je absolvována na umělých trávnících, ty mají úplně jiné vlastnosti než přírodní jarní tráva a přechod na tyto povrchy má svá specifika; s těmi se však hráči musí umět vypořádat.

Sestava: Fikr - Mrázek (87. Holub), Koranda, Hýbner, Hrabal - Gřešák (72. P. Matyáš), Schlehr, Pola, Jemelka - Liška, Kašpárek.

Přerovský kouč Lubomír Ditrich k utkání řekl: „Soupeř nás předčil v bojovnosti a houževnatosti, hrál od podlahy. Když jsme se konečně ve druhé půli osmělili, trestal brankami. A potom opět stará píseň, tři, čtyři gólovky bez využití.“

Přerov je na třinácté pozici a na svém kontě má sedmnáct bodů.

Dorostenci

Poslední přípravná utkání mají za sebou i obojí dorostenci 1. FC Přerov. Starší nastoupili na umělé trávě v Lipníku a rozměry „normálního“ hřiště jim přišly k duhu, když porazili Hranice 4:1 (3:0). První branka Přerova přišla po akci Zatloukala s Čechákem, zakončoval Talach.

Na dvougólový náskok zvyšoval Čechák, po vysunutí Zselezem. U branky Machače z voleje asistoval Talach. Těsně po přestávce chybovala přerovská defenzíva a bylo to 3:1. Konečnou podobu dal utkání Venský, který dorážel střelu Lošťáka.

Mladší museli o víkendu zvládnout dokonce dvě přípravná utkání. V sobotu byla jejich protivníkem Tescoma Zlín 94. Po rohu Skalky zavěsil hlavou Vaculík. Své šance neproměnili Chuda a Doležel, naopak domácí Ševci srovnali na konečných 1:1 (0:0).

V neděli ráno pak hostili na domácí umělé trávě Hranice a uštědřili jim výprask 7:0 (2:0). První poločas soupeř odolával, ovšem po změně stran bylo na hřišti pouze jedno družstvo. Střelecky se prosadili: Baran 3, Vaculík 2, Skalka a Mika.

Žáci

Áčko starších žáků nastoupilo v Olomouci v krajském finále Poháru předsedy ČMFS neligových družstev proti Uničovu a prohrálo 1:3 (1:1). Jediný úspěch Přerova zajistil Zimčík. I za druhé místo, jako poražený finalista, si přerovský celek odvezl pohár. Další kategorie žáků nastupovaly v konfrontaci se Zlínem.

Starší rezerva podlehla doma béčku Tescomy 0:4 (0:2).

Áčko mladších žáků prohrálo ve Zlíně 2:5 (1:4), prosadili se Göbl a Duda. „Prohrané utkání je vždycky neúspěchem, ale vzhledem ke kvalitě soupeře je to relativně přijatelný výsledek. Rád bych pochválil oba střelce branek a také osu družstva, tvořenou stopery Dlouhým a Klimkem, a agilní hráče Strnada s Poledňákem,“ tak zhodnotil utkání Roman Smékal, trenér áčka mladších žáků.

Mladší rezerva s Tescomou odešla poražena 0:3 (0:1). Fotbalový potěr Nezahálely ani přípravky a benjamínci.

Starší přípravka skončila na turnaji v Lipníku čtvrtá. Mladší přípravka v Holešově dokonce dosáhla na bednu amá stříbro, navíc nejlepším hráčem se stal Ladislav Mirga z 1. FC Přerov. Ocenění jako nejlepšímu gólmanovi turnaje se dostalo Lukáši Bartůňkovi na turnaji benjamínků v Olomouci na Šibeníku. Tadeáš Koryčan si vystřílel svými brankami druhé místo v kanonýrech turnaje. Celkově skončil 1. FC na šestém místě.

Ženy

Fotbalistky 1. FC Přerov v poslední přípravě odjely do Olomouce k zápasu s Novými Sady a neuspěly, prohrály 0:4 (0:2). Po sedmi minutách to bylo 0:2 a olomoucké hráčky byly na koni. Ve druhé půli se hra vyrovnala, ovšem další dvě hrubice daly výsledku konečnou podobu.

Víkend

Vyjma rezervy žáků a přípravek začínají pro další kategorie 1. FC Přerov jarní mistrovské části. Muži by měli konečně doma v krajském přeboru získat body, soupeřem jim budou v sobotu od 15 hodin Zlaté Hory.

Oba dorostenecké týmy odjíždějí v divizi do Ostravy k zápasům s Vítkovicemi. Nelehkou úlohu budou řešit divizní áčka žáků v Jeseníku. Ženy v neděli od 13.30 hodin nastoupí v utkání Moravskoslezské ligy doma proti DFC Hlučín.

Béčka žáků si v neděli ráno pozvala k poslední přípravě Želatovice (9.15 a 10.45 hodin).