Muži

Už ke druhému jarnímu souboji nastoupili muži 1. FC Přerov v krajském přeboru. Bylo to před domácím publikem, a to bylo zvědavo, zda se podaří reparát za nepovedené utkání v Určicích. Náprava se podařila a Přerov vyhrál nad Zlatými Horami 3:1 (2:0).

Za slunečného počasí se odvíjel začátek zápasu v režii 1. FC, což bylo usnadněno bázlivostí a zakřiknutostí hostů. Jemelka hlavičkoval těsně vedle, Kašpárek, rovněž hlavou, trefil pouze břevno. Na Jemelkův a Schlehrův centr si nikdo nenaběhl. Šance Lišky a Schlehra rovněž gólově nevyústily. Liška se však přece jen stal asistentem při brance.

Centrem z pravé strany našel Jemelku, a ten z voleje propálil u tyče stojícího gólmana. Liška potom mohl zajistit dvoubrankový náskok, ale skóre se měnilo až pět minut před odchodem do kabin.

Jemelka před hranicí velkého vápna ideálně narazil Kašpárkovi, a ten splnil roli, kterou od něj klub při jeho angažování z Určic do barev 1. FC Přerov očekává – chladnokrevně tváří v tvář hostujícímu brankáři zvýšil na 2:0. Jelikož Zlaté Hory i po příchodu z kabin působily matně a odevzdaně, vznikaly ideální podmínky pro zisk prvních tří jarních bodů.

Přišla však 53. minuta a všechno bylo jinak. Mimo dění s míčem neuvěřitelně hloupě fauloval Pavel Matyáš, uviděl červenou kartu a putoval pod sprchy. To nakoplo hosty k větší aktivitě.

Ofenzíva Přerova byla ta tam, naštěstí hosté nebyli v zakončení přesní. Gólu však přece jen dosáhli, ale až v nastaveném čase. V tomto čase však ještě přidal Kašpárek po přihrávce Jemelky třetí pečetící branku. Stav už potom nezměnil ani samostatný únik Gřešáka po přihrávce Holuba. Důležité tři body do tabulky krajského přeboru tak zůstaly v Přerově.

Sestava: Fikr - P. Matyáš, Hýbner, Koranda, Hrabal - Gřešák, Schlehr, Pola (71. J. Matyáš, 88. Holub), Jemelka - Liška (62. Mrázek), Kašpárek.

Přerov se posunul o jednu příčku dopředu na 12. místo s dvaceti body v tabulce krajského přeboru.

Dorostenci

Obě dorostenecká družstva nastoupila v divizi na vítkovické umělé trávě. Starší dorostenci jsou sousedé ve spodnějších patrech tabulky a podle papírových předpokladů se dal očekávat vyrovnaný souboj.

Přerov se ujal vedení už ve 12. minutě. Míč se dostal po trestném kopu k Čechákovi a ten se ranou pod břevno nemýlil. Za tři minuty však bylo srovnáno. Přerovská defenzíva zapomněla na zadní tyči domácího útočníka a bylo vyrovnáno.Vdalším průběhu měli více šancí Ostravští dorostenci, ale branka už nepadla a souboj tak skončil remízou 1:1.

Sestava: Judas - Přidal, Venský, Dostál, Zatloukal - Slanina, Zselezo, Machač, Čechák - Lukáš (89. Dolák), Talach (75. D. Navrátil).

Přerov je na osmém místě se sedmnácti body.

Mladší dorostenci jsou rovněž sousedy v tabulce, ale naopak na jejím čele. Do Vítkovic neodcestovali zranění Tihelka, Dostál, Přikryl, Chuda, Kryška a Sukop. Přesto Přerov zabral a gólem Vaculíka v 63. minutě vyhrál 1:0.

Sestava: Sohlich - Dolák, Zatloukal, Pospíšil, Doležel (50. Řehák) - Zaoral, Mika, Janováč, Skalka (50. Zselezo) - Baran (50. Vaculík), D. Navrátil.

Přerovský trenér Richard Švehlík po utkání neskrýval spokojenost: „Očekával jsem těžké utkání a vzhledem k početné marodce bych byl spokojen i s bodem. Úvod zápasu však naznačil, že bychom ve Vítkovicích mohli i zvítězit. Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná a při šancích domácích hráčů nám přálo i trochu štěstí. Musím hráče pochválit za bojovnost a nasazení, ve druhém poločase jsme se však nechali strhnout příliš k ofenzívě a z toho pramenily šance domácích po rychlých protiútocích. Příště musíme hrát z tohoto hlediska taktičtěji.“

„Za mimořádné výkony v tomto utkání zasluhují vyzdvihnout brankář Sohlich a hráči Zatloukal, Dolák a Vaculík. Ovýhře však rozhoduje především týmový duch, a ten v neděli ve Vítkovicích po dlouhé době z hráčů na hřišti přímo vyzařoval.“

Mladší dorostenci 1. FC Přerov si tak udrželi výsostní postavení v čele tabulky MSDD.

Žáci

Žákovské starší áčko remizovalo v Jeseníku 2:2 (1:1). Branky Přerova stříleli Mlčoch a Kovařík. „Remízový výsledek 2:2 je asi zasloužený, i když je škoda dvou nastřelených tyčí. Spokojený jsem s útočnou fází, hlavně s kombinacemi po křídlech. Méně už se daří tradičně v obranné fázi ve středním pásmu obranné poloviny. Střed zálohy musí více spolupracovat mezi sebou a obrannou čtveřicí. Za odvedené výkony bych vyzvedl rebela Krumpocha a nováčka Mlčocha,“ tak zhodnotil trenér Hatlapatka první jarní vystoupení svých svěřenců v Jeseníku.

Starší áčko je momentálně na třetím místě s pětadvaceti body. To náročný kouč Smékal si nebral servítky k vystoupení mladšího áčka v Jeseníku: „Z mizerného a bídného výkonu plného individuálních chyb mohl vzniknout jen trapný výsledek s jednoznačně lepším soupeřem. Katastrofu naštěstí odvrátili střídající hráči, o čemž svědčí mírně zlepšený výkon ve druhém poločase.“

Přerov prohrál 1:4 (1:3), když jediný úspěch hostů zařídil Spáčil. Poslední přípravná střetnutí mají za sebou rezervy žáků. Pozvaly si Želatovice.

Starší béčko uštědřilo svému soupeři půltucet branek a vyhrálo 6:1 (3:1). Do černého se za Přerov trefili: Halamíček 3, Mlčoch 2 a Zaoral. Dvě branky Spáčila rozhodly o vítězství mladšího béčka žáků nad stejným soupeřem v poměru 2:1 (2:1).

Ženy

V druholigové Moravskoslezské lize žen hostila přerovská děvčata favorita soutěže DFC Hlučín a odešla poražena 0:6 (0:0). K vidění byly dva poločasy rozdílné jako den a noc.

Oba trenéři Vyskočil a Plchot neskrývali po utkání zklamání: „Začali jsme nebojácně, zajistili obranu a spoléhali se na brejky. Po přestávce jsme nastoupili jako vyměnění, přestali plnit defenzivní úkoly, scházel pohyb a začali jsme kupit chybu za chybou. Zklamáním je pro nás výkon některých hráček.“

Víkend

Muži 1. FC Přerov o víkendu odjíždějí bojovat do Jeseníku o „šest bodů“ – vzhledem k postavení obou družstev na chvostu tabulky. Oba dorostenecké týmy se poprvé mistrovsky na jaře představí doma v souboji s Bystřicí pod Hostýnem (sobota 10.15 a 12.30 hodin).

Áčka žáků přivítají v neděli v divizním střetnutí Bílovec (10 a 11.45 hodin). Rezervy žáků odjíždějí do Šternberka a ženy do Ocmanic. V minulém týdnu jsme vás informovali o nominaci odchovance 1. FC Přerov Filipa Nováka (Riedla), který momentálně působí v Tescomě Zlín, na zápas U-19 Anglie - ČR v Coventry.

Nezůstalo jen u nominace, Filip odehrál celé utkání a podílel se tak na bezbrankové remíze. Jeho vystoupení vyvolalo příznivé ohlasy.