Po podzimní části jste v průběžné tabulce divize druzí pouze o skóre za vedoucí Mohelnicí. V podstatě můžete být spokojeni…

Určitě jsme před začátkem sezony nepředpokládali, že budeme tak vysoko. Naším cílem bylo se pohybovat v klidném středu tabulky. Soutěž je velice vyrovnaná. To, že se nám povedla první polovina podzimní části, ve které jsme získali 17 bodů, nás katapultovalo na příčky nejvyšší. Druhá půlka nám až tak nevyšla. Ale i tak jsme maximálně spokojeni.

Ostatní týmy nejspíš příliš nepočítaly s tím, že by Přerov měl atakovat nejvyšší posty. Myslíte si, že i to byla určitá výhoda? Mohlo dojít ze strany soupeřů k drobnému podcenění, čehož jste dokonale využili?

Máte pravdu. Soupeři nás ze začátku považovali za outsidera, což se mohlo na našem bodovém zisku i projevit. Bralo se v potaz, že ten kádr se celý tak ze 70–80% obměnil. Já jsem však byl přesvědčený o tom, že se budeme pohybovat okolo toho středu. Hráči mě hlavně v úvodu sezony překvapili.

V podzimní části jste se prezentovali kvalitními výkony, ale nejspíš nebudete spokojený s několika možná tak trochu zbytečnými domácími ztrátami…

Poprvé jsme ztratili body s Mohelnicí, což vzhledem k jejich postavení v tabulce (první místo – pozn. autora) nás až tak mrzet nemusí. Je to kvalitní tým, který na nás vyrukoval s vysokým presinkem, čímž nás vůbec nepustil do hry. S Mikulovicemi to byl fotbal v bazéně (směje se). V zápase s béčkem Opavy jsme neměli sportovní formu, působili jsme unavenějším dojmem. Každý bod se počítá, ale souhlasím s tím, že se doma má vyhrávat.

Podařilo se vám vyhrát osm utkání. Kterého výsledku si osobně nejvíce ceníte?

Více si cením samozřejmě výher z venku, ať už z Petrovic či z Hranic. Co se týká našeho výkonu, tak nejlepší výkon jsme podali paradoxně v utkání, které jsme prohráli, a to bylo v Karviné. Hráli jsme nejlepší fotbal za celý podzim. Neuspěli jsem jen proto, že se nám nepodařilo uhlídat standardní situaci a nevyužili jsme spoustu gólových příležitostí.

Jak jste spokojený s produktivitou týmu, zejména tedy útočníků?

Z počátku sezony jsem měl trošku obavy s tím, zda se dokážeme gólově prosadit. Připadalo mi, že ta naše hra je taková jalová, nemá drajv a očekávané zakončení. Příchodem Dlouhého a jeho podpory hlavně v první části podzimu jsme se dokázali prosazovat. Zdárně mu sekundoval Koutný se Schlehrem. Samozřejmě máme v zakončení rezervy. Celkově si však myslím, že těch 25 branek, co jsme vstřelili, vůbec není špatné číslo.

Jak jste spokojen s přístupem hráčů? Splnili všichni vaše očekávání?

Myslím si, že se náš tým teprve vyvíjí. Hráči ještě nedosáhli na vrchol své výkonnosti. Většinou jsou to mladí kluci, kteří ještě postrádají zkušenosti. S příchodem těch zkušeností by mohl přijít posun v kvalitě herního projevu. Celkově můžu říct, že s přístupem hráčů jsem maximálně spokojený. Žádné problémy s disciplínou nebyly.

Lze očekávat nějaký pohyb v kádru? Hrozí nějaké odchody, popř. máte vyhlédnuté posily?

Chtěli bychom kádr hráčů, kteří zde působili na podzim, zachovat. Je možné, že někdo v týmu skončí, ale do 15. prosince jsou všichni stále členy týmu 1.FC Viktorie Přerov. Chceme udržet brankáře Švédu, obránce Netopila, Dlouhého a také hráče, kteří u nás hostují. Chceme jednat o případném prodloužení jejich hostování či o možném přestupu. Vše se bude odvíjet od toho, jak k tomu bude jejich mateřský klub vstřícný. Rádi bychom kádr doplnili o hráče, kteří hrají dnes ve vyšších soutěžích a jsou odchovanci tohoto klubu. Vše je v jednání.

Máte představu, které pozice byste chtěli posílit?

Vše se samozřejmě bude odvíjet o toho, kdo v týmu skončí. Můžu říct, že chceme přivézt útočníka, záložníka a jednoho či dva hráče do obrany. V Hulíně například končí hostování Václavíčkovi, který by byl pro nás velmi platným hráčem. Už jsme s ním mluvili, ale je reálnější to, že to bude zkoušet ve vyšších soutěžích. Uvidíme, zda-li se domluvíme.

Máte už nějaký harmonogram přípravy?

Nyní měli hráči týdenní volno. Posléze budeme do 15. prosince trénovat, kdy budeme mít třikrát v týdnu kondiční přípravu, posilování, herní intervaly včetně tedy regenerace, jež probíhá i v sezoně. Zimní příprava by měla začít 14. ledna. Od 27. ledna máme nasmlouvaných 11 přípravných utkání, převážně s účastníky Moravskoslezské fotbalové ligy a divize, a dvě utkání s týmy z nižších soutěží. Mimo jiné budeme hrát s B-týmem Sigmy Olomouc, s juniorkou Slovácka, s Kroměříží či s Uničovem.

Jaké máte ambice pro jarní část? Je sice samozřejmě předčasné o tom hovořit, ale pokud by se vám dařilo, tak budete aspirantem na postup…

Určitě se budeme pokoušet hrát co nejvýš. Ale i první tým může ztrácet body s tím posledním. Soutěž je velmi vyrovnaná. Musíme zůstat nohama na zemi. Svou pozicí si nemůžeme být jisti my ani jiné kluby. Všichni bychom samozřejmě rádi hráli vyšší soutěž, ale ne za každou cenu. Navíc je otázkou, jestli bychom vůbec našli dostatek financí, abychom do MSFL vůbec mohli jít. Nic takového ale neřešíme, důležité je jaro. Můžu však slíbit, že se budeme snažit hrát co nejlépe i třeba o to první místo.