Želatovičtí budou chtít na nedělní sychravé odpoledne rychle zapomenout, po většinu zápasu totiž byli lepším týmem.

„Sice jsme prohráli, ale nezaslouženě. Jediný výpadek jsme měli v prvních patnácti minutách. Naše zakončování ale bylo žalostné, co si budeme povídat," řekl po utkání trenér Želatovic Pavel Hošek.

Pouze úvod zápasu patřil hostující Mohelnici. Ta svou snahu korunovala gólem z 10. minuty. První střelu ještě obrana Želatovic dokázala zablokovat, míč se však odrazil k Vlastimilu Knýřovi, který zpoza vápna propálil Petra Bělíka v brance.

Domácí se osmělili a začali hrozit po čtvrthodině hry. Jemelka ale z dobré pozice v první šanci branku netrefil. Ani další příležitosti Želatovic neskončily tak, jak by si představovala asi stovka příznivců.

Hosté se dostali do ojedinělé šance ve 26. minutě. To mohl po centru Havlíčka přidat další branku nejlepší střelec Mohelnice Milan Šmíd, jeho hlavička však mířila vedle Bělíkovy svatyně.

Poté hrozily Želatovice, v koncovce se však nedařilo, lví podíl na tom měl i hostující gólman Večeř.

Těsně před odchodem do šaten se tak k poprchání přidala nepříjemná studená sprcha pro domácí. Jan Marák dostal za hranicí vápna příliš prostoru a nechytatelnou střelou zvýšil na 2:0.

„Začali jsme hrát až po obdržené brance. Klidně jsme po prvním poločase mohli vést 2:1. Pak ale dostaneme nesmyslný gól, kdy si hráč převezme míč, minimálně pět vteřin si ho navádí a nikdo proti němu nevystoupí. To je trestuhodná chyba," kroutil hlavou Hošek.

Domácí celek po změně stran nic nezabalil, ještě přidal a nepouštěl mohelnickou rezervu příliš do hry. Po dvaceti minutách druhé půle roztočily Želatovice ve vápně soupeře nebezpečný kolotoč, ani ten gólem neskončil přes vehementní protesty, že si jeden z beků Mohelnice na míč sáhl rukou.

Ojedinělou hrozbu otevřené obraně domácích představoval chytrý oblouček střídajícího Svobody, jenž našel Šmída. Mohelnický snajpr ale mířil těsně vedle.

Blízko gólu byl po celý zápas aktivní Josef Stokláska, který se nakonec přeci jen dočkal. Liška řešil brejkovou situaci individuálně, pěknou střelou však trefil pouze břevno. Míč se však odrazil přímo ke Stokláskovi, který jej hlavou uklidil do sítě a vykřesal naději na body.

Přes závěrečný tlak ale domácí další branku nepřidali a ze zápasu „o šest bodů" odešli jako poražení.

„Myslím, že to není zas taková tragédie. Jdeme zápas od zápasu, a pokud budeme pokračovat v takovýchto výkonech, tak to musíme zlomit. Hráli jsme na jaře s druhým a třetím mančaftem tabulky kvalitní utkání, myslím si, že se můžeme rovnat s kterýmkoliv týmem," nevěší kouč Želatovic hlavu.

Mohelničtí odjeli domů se třemi důležitými body a pochopitelnou spokojeností.

„Byli jsme v prvním poločase produktivnější. Vedli jsme po něm 2:0, což asi rozhodlo. Domácí byli rychlejší v protiútocích, měli smůlu v zakončení a ve druhém poločase nás přehrávali," zhodnotil duel vedoucí týmu hostů Jiří Rousek.

FC Želatovice – FK Mohelnice B 1:2 (0:2)

Branky: 75. Stokláska – 10. Knýř, 44. Marák.

Rozhodčí: Svozil – Zavřel, Lizna. ŽK: Dlouhý, Mackovík – Marák, Strnad. Diváci: 100.

Želatovice: Bělík – Zehnálek, Vlk, Dlouhý, Matušík – Stokláska, Liška, Němec, Jemelka, Calábek – Koplík (81. Mackovík). Trenér: Pavel Hošek.

Mohelnice: Večeř – Heidenreich, Najman, Fiala, Strnad – Havlíček (76. Rabenseifer), J. Marák (76. Kovář), Knýř, Krejčí (46. Svoboda), R. Marák (63. Plný) – Šmíd. Trenér: Michal Kovář.