„Protože mužstva víceméně nehrála od loňského října, tak všichni uvítali možnost konfrontace na našem turnaji. Vědí, že tady sehrají kvalitní zápasy,“ prozradil ředitel turnaje Vlastimil Němec starší.

Covid dovolil stejně jako před rokem účast pouze osmi týmů, za rok by se ale obsazení mělo rozšířit na tradičních šestnáct klubů.

Memoriál Ladislava Němce a Viléma Zbořila v Želatovicích v roce 2020.
Memoriál v Želatovicích ovládlo Slovácko. Podívejte se na fotbalové žáčky v akci

„Jsme rádi, že to alespoň došlo do stavu, kdy ten turnaj můžeme vůbec uspořádat,“ vysvětlil Vlastimil Němec. „Ohlasy máme vesměs pozitivní,“ dodal.

„Dokázali jsme v sobotu porazit Slovácko, tím pádem jsme si za odměnu zahráli s Baníkem nebo Zbrojovkou. Pořadatelům se zase podařilo nalákat to nejlepší z Moravy,“ pochvaloval si například vedoucí trenér mládeže SK HS Kroměříž Ondřej Mrázek. Jeho svěřenci se v konkurenci hráčů narozených po 1. lednu 2009 umístili na čtvrtém místě.

Jubilejní třicátý ročník v roce 2022 by se mohl dočkat vskutku hvězdného obsazení. „Byli bychom rádi, kdyby to bylo už opět pro šestnáct mužstev. Oslovíme určitě vítěze předchozích ročníků. Slavii, Spartu nebo třeba Slovan Bratislava,“ uzavřel Vlastimil Němec.

Konečné pořadí:

1. FC Zbrojovka Brno

2. FC Baník Ostrava

3. SK Sigma Olomouc

4. SK Hanácká Slavia Kroměříž

5. 1. FC Slovácko

6. FC Fastav Zlín

7. 1. FC Viktorie Přerov

8. FC Želatovice