Historicky nejúspěšnějším týmem turnaje jsou hráči SK Slavia Praha, kteří i letos na 18. ročníku triumfovali a toto měření sil na konci sezony vyhráli už pošesté.

Od pátečního rána přijížděla do Želatovic družstva ze všech koutů České republiky i Slovenska. Zastoupení měly i celky z přerovského regionu, a to domácí FC Želatovice a hráči 1.FC Přerov.

Šestnáct týmů rozdělených do 4 skupin začalo své boje v pátek před polednem. Základní tabulky se dohrávaly ještě na druhý den dopoledne.

Do horní části následného pavouka postoupila z prvních míst družstva FC Viktorie Plzeň, AC Sparta Praha, SK Slavia Praha, 1.FC Brno a z druhých pozic SK Sigma Olomouc, 1.FC Slovácko, FC Tes-coma Zlín a Bohemians 1905.

Z bojů o medaile tedy vypadly celky: FC Želatovice, FK AS Trenčín, SK Hanácká Slavia Kroměříž, FC Teplice, MŠK Fomat Martin, FC Hlučín, FK Baumit Jablonec a 1.FC Přerov.

V neděli dopoledne se ještě dohrávaly boje na obou frontách, a poté následovaly od pravého poledne zápasy o konečné umístění. Na stupně vítězů se v utkání o třetí místo dostala pražská Sparta vítězstvím až na pokutové kopy s Viktorií Plzeň.

O titul na turnaji bojovali i letos mladí fotbalisté Slavie Praha, kterým stačila proti Brnu jediná branka k zisku už šestého prvenství pro jejich klub. Oba zástupci přerovského regionu dopadly nevalně, 1.FC Přerov obsadil dvanáctou pozici a FC Želatovice uzavíral pořadí turnaje.

Po finálovém utkání přišlo na řadu předávání cen nejlepším týmům, ale také jednotlivcům. Mezi nimi vynikal nejlepší střelec Jan Vejvar (SK Slavia Praha), brankářům kraloval Daniel Toman (1.FC Brno) a hráčem turnaje byl zvolen David Kubáč (FC Želatovice).

Konečné pořadí 18. ročníku:

1. SK Slavia Praha, 2. 1.FC Brno, 3. AC Sparta Praha, 4. FC Viktoria Plzeň, 5. FC Tescoma Zlín, 6. Bohemians 1905, 7. SK Sigma Olomouc, 8. 1.FC Slovácko, 9. FK Teplice, 10. FC Hlučín, 11. FK AS Trenčín, 12. 1.FC Přerov, 13. MŠK Fomat Martin, 14. SK Hanácká Slavia Kroměříž, 15. FK Baumit Jablonec, 16. FC Želatovice.

„Celý turnaj proběhl k plné spokojenosti jak organizačního výboru, tak i všech zúčastněných týmů. Po dva dny bylo tropické vedro. Bouře ze soboty na neděli a výrazná změna teploty prospěly jak hráčům, tak i trávníku. K vidění byly výkony na velmi dobré úrovni a z vítězství se radovala už pošesté Slavia Praha. Účastníky byl turnaj hodnocen opět kladně a oba nováčci – jak Kroměříž, tak i Hlučín – projevili zájem se zúčastnit i příští rok,“ řekl Vlastimil Němec, ředitel turnaje.

„Jménem organizačního výboru děkuji všem, kteří přispěli k řádnému průběhu, všem spoluorganizátorům, sponzorům, lidem zajišťující servis, stravování, úpravu hřiště a další potřebné věci. Děkuji též patronům jednotlivých týmů, kteří se o ně starali po celou dobu turnaje“ dodal závěrem.