A nutno podotknout, že tradiční turnaj, který v minulosti ovládla třeba obě pražská „S“, plzeňská Viktorka, bratislavský Slovan a další elitní kluby, se letos vůbec neměl uskutečnit.

„Bylo problematické zajistit všechna hygienická opatření, ubytování a další věci. Tak jsme rozhodli, že turnaj se neuskuteční. Po rozvolňování opatření jsme ale chtěli zachovat tradici turnaje, osmadvacátý ročník, to už hovoří o tom, že to nějak udělat umíme,“ prozradil ředitel turnaje Vlastimil Němec starší.

Sigma titul neobhájila

Letos se tak memoriálu zúčastnily pouze moravské týmy v čele s loňským vítězem – olomouckou Sigmou. Ta před rokem získala pohár po 21 letech čekání. Obhajoba se však nakonec nekonala. Vůbec poprvé v historii se z triumfu radoval výběr U13 1. FC Slovácko.

Olomouc brala stříbro, bronz si odvezli šikovní žáci Opavy. Čtvrtý skončil Hodonín a pěkné páté místo brala přerovská Viktorka. Ta za sebou nechala Vsetín, Kroměříž a poslední domácí tým Želatovic. Hlavní ale byl pochopitelně návrat na trávník do herního tempa.

„Jedna skupina se odehrála vždy dopoledne, druhá odpoledne, aby tady byl minimální kontakt. Zrušili jsme ubytování, stravování, abychom splnili hygienické podmínky. Týmy tomu byly nakloněny. Odpadla jim teď spousta zápasů, tak byly velice rádi, že jsme turnaj uspořádali v této podobě,“ uzavřel Vlastimil Němec starší.

Individuální ocenění

Nejlepší hráč: Lukáš Vaněk (SK Sigma Olomouc)

Nejlepší střelec: Marek Burda (1. FC Slovácko)

Nejlepší brankář: Mikuláš Polášek (SFC Opava)