Na stadionu lipnického sportovního areálu se tedy sešli hráči, kteří se v minulosti potkávali na fotbalovém trávníku v mistrovských soutěžích. Zúčastnila se tato mužstva: Lipník A, Lipník B, Opatovice a Soběchleby. Hrálo se vyřazovacím systémem s hrací dobou dvakrát třicet minut.

Turnaj byl velmi bohatý na branky, nejspíš asi tím, že žádné z mužstev nebylo svázáno nijakou taktikou a každý chtěl dát co nejvíc branek a tak se bylo na co dívat.V prvním zápase proti sobě nastoupila mužstva Lipníku B a Opatovic.

Úvod turnaje vůbec nenasvědčoval tomu, že by se celkovým vítězem měl stát tým Opatovic. Domácí vedli 1:0 a když se Opatovicím podařilo srovnat, tak domácí přidali do konce poločasu ještě dva góly a zdálo se být rozhodnuto.

Na začátku druhé části hry začalo hustě pršet a pro opatovské hráče to byla snad živá voda. Během deseti minut nasázeli domácím tři branky. Zvítězili celkově tedy 4:3 a zajistili si tak účast ve finále. V dalším zápase porazil Lipník A Soběchleby 3:2. I toto utkání mělo zajímavý průběh podobný předcházejícímu zápasu. Soběchleby vedly 2:0, ale domácí dokázali nakonec tento zápas vyhrát.

V boji o třetí místo porazily Soběchleby Lipník B 2:0.

Ve finále Opatovice porazily Lipník A

Dá se říci, že finále mělo poměrně jasný průběh. Opatovští hráči navázali na dobrý výkon z druhé půle prvního zápasu a rozhodli toto utkání již v první části hry, kterou vyhráli 4:0. Takovýto rozdíl se už těžko dohání a domácím se to také přes veškerou snahu nepovedlo. Podařilo se jim dát dvě branky, ale Opatovice si konec zápasu pohlídaly a staly se tak celkovým vítězem turnaje.

Utkání skončilo 4:2 ve prospěch Opatovic a branky vítězů v tomto zápase dali - Strnadel P. 2, Zavadil a Machanec. Každé mužstvo bylo při závěrečném vyhodnocení oceněno věcným darem a vítězné Opatovice si odvezly putovní pohár.

Turnaj se uskutečnil jako obnovený 21. ročník Memoriálu 3 nestorů – Stanislava Hudka, Alfréda Bursteina a Karla Knopa staršího. Občerstvení pro hráče a pozvané hosty poskytla firma ANKA pana Vladimíra Bursteina z Lipníku nad Bečvou.

Pěkné letní počasí a srdnaté výkony hráčů přispěly k dobré náladě všech přítomných diváků a hostů. Byli mezi nimi i návštěvníci ze vzdálených míst, kteří využili této ojedinělé příležitosti setkat se s fotbalovými přáteli, s nimiž prožili svá aktivní sportovní léta v Lipníku nad Bečvou.

Pohodová atmosféra fotbalového turnaje starých pánů tak vhodně doplňoval program současně probíhajících „Lipenských hodů“