První domácí zápas, navíc proti silnému soupeři, jste zvládli a berete tři body. S utkáním tedy musíte být určitě spokojený.

V Napajedlích se nám zápas vůbec nevydařil, takže jsme to dnes chtěli odčinit. Řekli jsme si, že tři body doma za každou cenu musíme urvat. Hrajeme o záchranu, takže to asi žádný pěkný fotbal nebude, ale to ať posoudí sami diváci. Dali jsme tři góly z brejků, vzadu neinkasovali, takže spokojenost.

Góly to ale nebyly žádné ubojované, ale vždy po pěkných akcích.

Řekli jsme si, že budeme hrát především ze zabezpečené obrany a půjdeme do brejků. Soupeř udělal dvě tři chyby, které jsme dokázali potrestat. Čeká nás ještě dlouhá cesta a tuhé boje, a proto musíme vítězit především v domácím prostředí.

ČTĚTE TAKÉ: Fotbalisté Přerova si připsali skalp druhého Bystrce. PODÍVEJTE SE

Vy jste se do Přerova vrátil po delší době. Kde jste působil?

Odešel jsem z Přerova do Hulína, kde jsem hrál rok a půl divizi. Pak se nám podařilo postoupit a další rok a půl jsem hrál třetí ligu. Myslím, že spoluhráčům můžu předat společně s dalšími hráči, co také nastupovali ve vyšších soutěžích, nějaké zkušenosti. Věřím, že to bude dobré.

Přerov loni postoupil do divize, ale na podzim jste se v týmu ještě neobjevil, až nyní. Co vás přimělo vrátit se do mateřského klubu?

Bylo to především zásluhou pana Možíše, se kterým se už znám hodně dlouho. Řekl mi, jestli bych jim nepomohl, že tady potřebují zachránit divizi. Přerov je přece jen město, kde by se měla hrát nějaká možná i vyšší soutěž, než je divize. Chytil jsem se toho, tak věřím, že divizi udržíme. Přišel jsem hlavně pomoci přerovskému fotbalu.

Máte za sebou druhý mistrovský zápas. Jak reálně vidíte šance na záchranu?

Já to vidím reálně. Je tady slušný mančaft, přišli starší zkušenější hráči, ale jsou tady i mladší, běhavější a technicky zdatní kluci. Až to trošku sedne, protože jsme spolu přece jen krátkou dobu, tak věřím, že budeme silní hlavně na domácím hřišti.

Příští utkání hrajete na trávníku čtvrtých Tasovic, kde to asi nebude zrovna lehké.

První čtyři kola máme docela našlapaná, hrajeme s týmy ze špičky. Musíme zabojovat, dovézt něco z venku, ale hlavně vítězit doma.