Nováček soutěže tak nejenom že i nadále čeká na první vítězství, ale zároveň je nejhůře střílejícím i bránícím mužstvem v dosavadním průběhu letošního ročníku.

„Ještě v první půli jsme relativně se soupeřem dokázali držet krok, bohužel jakmile jsme podruhé inkasovali, tak jsme odpadli, došly nám síly a nakonec se zrodil takový výsledek,“ konstatoval smutným hlasem vedoucí týmu Loštic Martin Šilberský.

„Nám hodně pomohl povedený začátek, když jsme se rychle ujali vedení, ale pak jsme se v koncovce trochu trápili. Výsledek je jednoznačný, ale dlouho to pro nás nebylo jednoduché utkání a vysoké výhry si nesmírně vážíme,“ prozradil trenér Hranic Petr Zatloukal.

„Takové zápasy mnohdy nebývají snadné. Postavení soupeřů z opačných pólů tabulky bývá mnohdy zavádějící a často nemusí být mezi oběma celky takový herní rozdíl, i proto jsme rádi, že se nám podařilo uspět,“ řekl dále hranický kouč.

Hranice se poprvé prosadily již v 5. minutě, jenže pak dlouho nemohli najít recept na loštickou defenzivu. Teprve po přestávce hosté svého soupeře výrazněji zatlačili před jeho šestnáctku a nakonec se jim podařilo protrhnout střelecké trápení z úvodní části.

Hodně smolná byla pro domácí fotbalisty především pasáž mezi 72. a 75. minutou, kdy inkasovali hned třikrát.

„Soupeř nás přehrál zejména svou rychlostí. K tomu jsme postupně ztratili nejen fyzické, ale i psychické síly,“ přiznal Šilberský.

„Protivník určitě nepostrádal snahu, ale dnes na nás prostě nestačil,“ dodal závěrem Zatloukal.

SK Loštice – SK Hranice 0:6 (0:1)

Branky: 5. Málek, 60. Bušina, 72. a 83. Pokorný, 74. Pecha, 75. Modelský.
Loštice: Morávek – Ďurček, Hejný, Petruška (74. R. Vykydal), Dajčar – T. Vykydal (21. Jakub Mikeš), Plhák, Hlaváč, Vinkler – Josef Mikeš, Zbořil.
Hranice: Matůšů – Chrastina (46. Pokorný), Kundrát, Wojnarovský, Čáp – Bušina, Modelský (80. Marszalek), Málek, Merta, Pecha – Ferenc (66. Žoch).