Souhrn krajského přeboru se statistikami i sestavou kola vychází vždy v úterním Deníku.

Herně sice loštický celek sehrál proti doposud osmému týmu tabulky relativně vyrovnanou partii, v koncovce však selhal.

Hned během úvodní patnáctiminutovky měli domácí hráči několik šancí, z toho tři opravdu vyložené, ale skóre se nezměnilo.

Naopak v 17. minutě udeřilo na druhé straně, když hosté z pravé strany nacentrovali míč do vápna a nikým nehlídaný Dlouhý střelou k tyči poslal Želatovice do vedení.

„Bohužel při této situaci jsme si nepohlídali před brankou volného protihráče, který měl dost prostoru k tomu, aby zakončil,“ prozradil vedoucí družstva Loštic Bohumil Zatloukal.

Ve druhé části si následně domácí vybrali i pořádnou porci smůly, neboť v 58. minutě si loštický Ďurček nešťastně srazil balon do vlastní sítě a hosté vedli již dvoubrankovým rozdílem.

Stejný hráč pak sice napravil svou chybu, když v 66. minutě po faulu na střídajícího Másilka proměnil penaltu, víc ale domácí nestihli.

Definitivní podobu výsledku dal v 73. minutě hlavou Mackovík.

„Zápas rozhodla naše špatná koncovka, což je poslední dobou náš největší problém. Dnešní soupeř byl hratelný a utkání bylo podle mě vyrovnané, ale pokud nedáváme góly, těžko můžeme pomýšlet na body,“ doplnil Zatloukal.

„Já si naopak myslím, že větší herní kvalita byla na naší straně, šancí jsme měli více. Domácí sice také měli nějaké, ale většinou produkovali jen dlouhé nákopy dopředu se snahou získat míč, hráli dost agresivně a tvrdě,“ reagoval trenér Želatovic Bohumil Chodil.

„Když však hrajete proti poslednímu celku tabulky, jenž bojuje o záchranu, tak se musíte připravit, že proti vám vyrukuje s tím, že hraje obětavě a s velkým nasazením, zkrátka na krev, mnohdy na hranici pravidel. Proto jsem rád, že jsme tento zápas zvládli,“ dodal závěrem želatovický kouč.

SK Loštice – FC Želatovice 1:3 (0:1)

Branky: 66. Ďurček (p. k.) – 18. Dlouhý, 58. vlastní (Ďurček), 73. Mackovík.

Loštice: Z. Morávek – Ďurček, Hejný, Josef Mikeš, Dajčar – Vinkler (81. Zbořil), Petruška, Hlaváč, T. Vykydal (73. Jakub Mikeš) – Salamon (61. Másilko), Pagáč.

Želatovice: Čech – Sehnálek, Mrázek, Venský, Bernard – Koplík, Matušík, Jemelka (43. Calábek), Smékal –  Mackovík (88. Bělík), Dlouhý.