Jako první mohli po rychlém brejku udeřit hosté, jenže Havlíček mířil těsně vedle a příležitost Uvízla zneškodnil gólman Mánek. „To byly naše jediné dvě šance, jinak jsme si nevytvořili téměř nic," přiznal trenér Velkých Losin Jiří Mika.

A poté už se hrálo více méně jen na jednu branku. Největší starosti hostující defenzivě dělal rychlonohý kozlovický záložník Kaďorek, který zásoboval spoluhráče kvalitními centry. Jeden takový si ukázkově zpracoval Jacob Zselezo, obešel obránce a napálil míč přímo do šibenice - 1:0.

O tři minuty později mohlo být v řadách domácích příznivců ještě veseleji, ale proti byla branková konstrukce. Do centrovaného míče se z voleje opřel Petráš, jehož tvrdá střela se otřela o tyč Tomanovy svatyně.

Po přestávce se ovšem roztrhl s góly pytel. Vše načal ve 48. minutě krásnou střelou Rudolf Pola. O jedenáct minut později Kaďorek našel před brankou volného Ondřeje Vrbu, a ten neměl sebemenší problém zvýšit už na 3:0.

Kozlovice předváděly pěknou kopanou, která nepostrádala koření fotbalu. V 65. minutě rozehrály roh na krátko, míč se dostal k Martinu Bernardovi, a ten zamířil placírkou k tyči.

Domácí vedli už 4:0 a to ještě řadu šancí zahodili. Po gólu volala především střela Poly z jedenácti metrů a následný únik Jana Dohnala, kterého vychytal brankář Toman.

Ujala se až klasická akce tohoto souboje, kdy Kaďorek z pravé strany našel v malém vápně Matulu, jenž zařídil pátou trefu domácích v probíhající 87. minutě.

„Kozlovice nás přehrávaly od první minuty skvělým nasazením, kombinací a vítěznými míči v osobních soubojích. Hrály krásný fotbal a body jsou právem jejich. Naši kluci do toho nedali srdce a nasazení. Takhle se o sestup nehraje," zlobil se na své svěřence kouč Jiří Mika.

To v táboře domácích mohli být všichni po vítězství 5:0 nadmíru spokojeni. „K utkání jsme přistoupili zodpovědně. Říkali jsme si, že musíme začít každý od sebe a hrát to, co umíme. Dávali jsme balon na zem, což přineslo ovoce. Myslím, že se fotbal líbil. Šance byly, góly jsme dali, i když jich mohlo být i víc. Zakončení nás trápí už delší dobu. Snad jsme si nějaké branky nechali také do dalších utkání," zhodnotil povedený duel Petr Stržínek, kapitán Kozlovic.

FK Kozlovice - Sokol Lázně Velké Losiny 5:0 (1:0)

Branky: 20. Zselezo, 48. Pola, 59. Vrba, 65. M. Bernard, 87. Matula.

Kozlovice: Mánek - Zselezo, Mar. Král, Mich. Král, Petráš (74. L. Dohnal) - Kaďorek, Pola, Stržínek (80. Matula), M. Bernard - J. Dohnal, Vrba (72. Stokláska). Hrající trenér: Petr Stržínek.

Velké Losiny: Toman - Nedvěd, Gargulák, Němeček, Křepský - Klemsa, Havlíček, Kloss, Macek (61. Navrátil) - Smrž, Uvízl. Trenér: Jiří Mika.