Utkání začalo mírnou aktivitou domácích a po hezké akci mířil z voleje nad Šmíd. Přerov však z první střely na branku ve 25. minutě překvapivě otevřel skóre, když se pokusem z třiadvaceti metrů trefil Čechák. To byla pro Lipník hodně studená sprcha.

Navíc se ve 31. minutě zranil do té doby výborně hrající záložník Bonk. Spartak měl do poločasu dvě šance, ale Stískalův trestný kop Judas vytáhl a následně si poradil i se Srovnalovou razantní střelou.

„Soustředili jsme se především na začátek utkání. Celá první půle se hrála především uprostřed hřiště. Kombinace vázna z obou stran i kvůli velmi špatnému terénu. Poločas jsme vyhráli díky střele Čecháka a dobrým zákrokům brankáře Judase,“ zhodnotil úvodní tři čtvrtě hodinu trenér 1.FC Přerov Pavel Koral.

Druhá půle přinesla bojovný fotbal z obou stran. Lipník dlouho nemohl najít recept na defenzívu Přerova, jenž spoléhal na nebezpečné a rychlé brejky. Úroveň hry gradovala v závěru utkání, kdy už vsadil Lipník na riskantní hru. Posunul stopera Mertu na hrot, což se opět ukázalo, jako rozhodující moment.

Útočná síla domácích získala v tento moment vzestupnou tendenci. Šance Šmída, při které hosté vykopávali míč z brankové čáry, ještě gólem neskončila.

V zápětí už se ale lipnický útočník prosadil. Právě po příhře Merty přehodil hlavičkou z bezprostřední blízkosti Judase a Lipník v 87. minutě vyrovnal na konečných 1:1.

„Věděli jsme, že domácí budou muset otevřít hru a vsadili jsme tedy na brejky. Měli jsme pět až šest úniků, které jsme mohli proměnit. Kdybychom dali druhou branku, troufám si říci, že bychom vyhráli. To se ale nestalo. Naopak soupeř využil našeho špatného rozestavení v obraně a vyrovnal.“

„Mrzí mě, že jsme utkání nedotáhli do vítězného konce, protože ty dva body nám teď chybí. Z celkového pohledu je ale remíza spravedlivá,“ dodal ke druhé půli kouč hostí.

„Derby utkání s Přerovem bývají vždy specifická. Tentokrát jsme, dle mého názoru, byli komplexně lepším týmem, než náš rival. Jsem šťastný, že se opět ukázala vnitřní síla kolektivu, která spolu s podporou našich fanoušků vedla k zaslouženému vyrovnání,“ nechal se slyšet Jakub Čermák, vedoucí družstva Lipníku nad Bečvou.

Spartak VTJ Lipník nad Bečvou – 1.FC Přerov 1:1 (0:1)

Branky: 87. Šmíd – 25. Čechák.

Spartak VTJ Lipník nad Bečvou: Négyesi – Janíček, Dudík, Merta, Simon – Baran, Srovnal, Bonk (31. Tomík), Lošťák (62. Machala) – Stískal (70. Rouček), Šmíd.

1.FC Přerov: Judas – Mrázek, Venský, Hýbner, Hrabal – Gřešák, Pola (85. Zselezo), Bernard, Čechák (46. Machač) – Kučera (76. Navrátil), Kašpárek.