Spartak VTJ Lipník nad Bečvou – Sokol Určice 0:0

Diváci viděli vyrovnaný zápas s mírnou převahou domácích. Spartak sice prodloužil svou sérii už na osmý zápas bez prohry, ale remíza se soupeřem z klidného středu tabulky je v boji o záchranu spíše ztrátou. Určice se prezentovaly kvalitní přechodovou fází, Lipníku zase fungovala bezchybně defenziva, ale v útoku to poněkud skřípalo. Bylo taktéž znát, že domácí jsou více zvyklí na umělý povrch.

Největší šanci Spartaku spálil Machala a daleko od branky nebyl ani povedený volej Srovnala. Na opačné straně se v solidní pozici ocitl střídající Hochman, ale gólman Négyesi se prostřelit nenechal. Obrany byly lepší než ofenzivy, a proto diváci v Lipníku gól neviděli.

„Od soupeře jsme čekali mnohem víc, i proto mě mrzí, že jsme nenalezli recept na obranu Určic. Chybí nám klasický hrotový hráč, který má tah na bránu a nebojí se vzít zodpovědnost na sebe. A to je na naší finální fázi hodně znát. Naopak bych pochválil bezchybnou defenzívu. Snad jsme si schovali střelecký prach do dalších zápasů,“ nechal se slyšet Jakub Čermák, vedoucí družstva Lipníku.

Spartak tak zůstává stále na 14. místě tabulky, jelikož patnáctý Jeseník také pouze remizoval v domácím prostředí s Kralicemi. A právě do Kralic zavítá Lipník v příštím kole.

Sestavy

Spartak VTJ Lipník nad Bečvou: Négyesi – Šebesta, Merta, Dudík, T. Janíček – Dvořák (78. L. Janíček), Srovnal, Machala, Baran – Simon, Šmíd (63. Telepun).

Sokol Určice: Nejezchleb – Ullman, Mlčoch, Ján (80. Hložánka), Coufal – Bokůvka, Javořík, Los, Vaněk (90. Plajner) – Kiška, Cibulka (66. Hochman)­. (vtj)