Spartak VTJ Lipník nad Bečvou – FK Kozlovice 0:0

Byli to především kozlovičtí fotbalisté, kteří si tvořili šance a působili fotbalovějším dojmem. Obrana Lipníku v čele s gólmanem Négyesim si však ve všech případech poradila.

„Favorité utkání jsme rozhodně nebyli a podle toho jsme také přizpůsobili taktiku. Vycházeli jsme z defenzivy. Klukům jsem říkal, ať se raději moc do útoku nehrnou, protože kdybychom inkasovali, velice těžko bychom tuto ztrátu proti Kozlovicím dotahovali,“ říká Zdeněk Kurfürst, šéf domácí kabiny.

Jeho svěřenci spoléhali na bezchybnou defenzivu a rychlé protiútoky. Co ztráceli kvůli absenci čtyř hráčů základní sestavy na fotbalovosti, to vynahrazovali bojovností. Diváci se však nedočkali ani jedné branky a body si tak oba soupeři rozdělili.

„Po celé utkání jsme měli herní převahu. Domácí převážně jen bránili, chtěli uhrát bod, což se jim podařilo. V první půli jsme neproměnili tak tři, čtyři pološance. Druhý poločas se hrálo pouze na jednu bránu, ovšem jen po šestnáctku, jelikož Lipník dobře bránil. To, že si odvážíme jeden bod, je pro nás ztráta, chtěli jsme tam vyhrát,“ konstatoval kozlovický lodivod Kamil Štěpaník

„Kluci to po taktické stránce zvládli, ale měli jsme též obrovské štěstí. S bodem jsme spokojeni. Celý tým bych chtěl pochválit na bojovnost a nasazení,“ dodal jeho protějšek Zdeněk Kurfürst.

Sestavy

Spartak VTJ Lipník nad Bečvou: Négyesi – T. Janíček, Merta, Dudík, Šebesta – Zavadil (60. Šmíd), Srovnal, Machala (90. Telepun), Lošťák – Stískal, Simon (89. Z. Ferenc).

FK Kozlovice: Mánek – Sova (65. Matula), Michla Král, Martin Král, Lukáš Dohnal – Kaďorek, Stržínek, Jan Dohnal, Šolín – Zezula, Kocfelda (46. Kuba). (dak)