„Nápad uspořádat dvoudenní turnaj jsme dostali při obdržení volných termínů na městské sportovní hale. Postupně se seznam účastníků začal plnit moravskými týmy se zvučnými jmény. Turnaj se nám povedl kvalitně uspořádat také díky všem partnerům. Vše probíhalo bez větších zádrhelů, snad kromě dvou ukradených telefonů z otevřené šatny. Po sportovní stránce ale byla k vidění kvalitní utkání, většina zúčastněných týmů přislíbila účast i při dalších ročnících tohoto nově vzniklého turnaje," řekl hlavní organizátor a zároveň trenér mládeže Přerova Ondřej Mrázek.

Za favority byly považovány týmy 1. FC Slovácko, SK Sigma Olomouc a FASTAV Zlín. Svou roli potvrdila pouze olomoucká Sigma, která ve finále porazila 1. SC Znojmo 5:1. O třetí místo se pak utkali FC Sparta Brno a 1. SK Prostějov.V Přerově se na halovém turnaji utkaly kvalitní mládežnické celky z Moravy či ze Slovenska.

V souboji o bronz rozhodovala poslední minuta utkání, ve které Prostějov převrátil misky vah na svou stranu a zvítězil 3:2. Domácí „áčko" skončilo na sedmé pozici, když v souboji o umístění nestačilo na MSK Břeclav. B-tým Přerova ve skupině o 9. – 14. místo prohrál s Valašským Meziříčím a Zlínem a obsadil konečné 11. místo.

O výkonech domácích hráčů z 1. FC Viktorie Přerov se rozpovídal trenér Mrázek.

„Rozdělili jsme společně s druhým trenérem Chudou hráče do dvou družstev podle výkonnosti. A-tým předváděl spíš nevyrovnané výkony. Někteří hráči stále nedokáží udržet soustředěnost po celé jedno utkání. Nastávaly pak individuální chyby. Tyto hrubky nás stály lepší výsledky a možnost zisku poháru se vzdalovala. B-tým až na první zápasy po oba dny podával bojovné výkony a na turnaji se určitě neztratil. Někteří hráči ukázali, že mají do budoucna co ukázat," hodnotil Mrázek.

Turnaj pořadatelé hodnotili úspěšně, již nyní se rýsuje další ročník.

„Jsme předběžně domluveni na pronájmu sportovní haly, spolupráci s některými partnery a věřím, že i město Přerov, Fotbalová asociace České republiky a klub 1. FC Viktorie Přerov se k pořadatelství postaví pozitivně. Komunikovali jsme s týmy, jako jsou FC Vysočina Jihlava, SFC Opava, FK Dukla Praha nebo FK Viktoria Žižkov a věřím, že příští rok je na turnaji uvidíme," uzavřel Ondřej Mrázek. (něm)