Na mokrém, ale kvalitním trávníku, a v lehké mlze s ideální teplotou pro aktéry zápasu, se hrál už od začátku svižný fotbal, v útočných akcích se střídaly oba celky. V neustálém střehu museli být i strážci obou branek. Diváci se mohli dobře bavit, ale tak málo jich okolo kralického trávníku už dlouho nebylo. Před naplněním první půlhodiny duelu prostřelil Matějka Krejčího na 0:1, předtím minul z větší vzdálenosti pravou tyč domácí branky.

Kraličtí bojovali dál s cílem skóre střetnutí srovnat a přineslo to ovoce. Dostál nízkou střelou ze vzdálenější parkety dobře mířil k levé tyči Gajdošovy branky. Krejčí pak včasným vyběhnutím z branky zabránil nebezpečné situaci pře dobíhajícím Vaňkem. Naproti poslal Nečas míč z přímého kopu okolo zdi hráčů hostí těsně vedle levé tyče Gajdošovy. Domácí gólman Krejčí pak vyrazil oběma pěstmi bombu Matějky a tak šli hráči obou stran k přestávkovému odpočinku za nerozhodného stavu.

Po hodině hry fauloval ve velkém obdélníku před brankou hostí Večerka Lehkého a Nečas dal z penalty na 2:1. Hosté se nevzdávali, ale nebezpečnější situace si připravovali před brankou Kraličtí. Po začátku poslední čtvrthodiny tak zvýšil Lehký na 3:1, ale po nedorozumění mezi domácími obránci dal pak Vaněk ještě druhý gól hostí. Následně přežili Kraličtí nervní závěr zápasu, a to bez pohromy, která opravdu hrozila. Zásluhou brankáře Krejčího, který ještě zneškodnil nebezpečnou střelu Řezáče z přímého kopu.

„Domácí dali o gól víc, ale neřekl bych, že vyhráli zaslouženě. Byli jsme myslím lepší, v obraně jsme se ale nevyvarovali chyb a Kraličtí jich využili a potrestali je," viděl hostující kouč Marek Ševeček a ještě dodal, že jednotlivce chválit nemíní, ale kolektivní výkon svých svěřenců ano.

„Po delší době jsme měli vývoj utkání, až na jeho začátek, pod kontrolou," usuzoval domácí trenér Ivo Gottwald," ale závěr jsme si zbytečně zkomplikovali. Hráči obou celků poctivě bojovali, my jsme už poněkud lépe stříleli než v posledních zápasech a dali v utkání konečně tři góly. Pochválím své kluky všechny, zejména kapitána týmu Lehkého, Petrželu a Hlačíka. Máme podzimních dvacet bodů a to byl náš cíl, na jaře můžeme hrát celkem v klidu," pochvaluje si trenér Ivo Gottwald.

FC Kralice na Hané – Kojetín, Koválovice 3:2 (1:1)

Branky: 34. Dostál, 64. Nečas z penalty, 76. Lehký – 28. Matějka, 81. Vaněk. Rozhodčí: Kašpar – Slota, Motal. ŽK: Vaněk, Řezáč, Javořík, Gajdoš (všichni Kojetín, Koválovice). Diváků: 50.

FC Kralice na Hané: Krejčí – Troneček, Neoral, Dočkal, Martinka – Nečas, Dostál, Hlačík, Petržela – Lehký ( 89. Novotný), Kováč (69. Císař).Trenér: Ivo Gottwald.

Kojetín – Koválovice: Gajdoš – Večerka, Javořík, Ernst, Jarmer (66. Panák) – Machů, Řezáč, Matějka, Obdržálek (89. Židlík) – Vaněk, Krčmář. Trenér: Marek Ševeček.

Autor: Václav Kadlec