Po pátém odehraném kole byly Kralice bez porážky a atakovaly čelo tabulky, Želatovice se naopak vzpamtovávaly ze série tří těžkých porážek při celkovém skóre 2:16. O čtyři týdny později ale přijely do Kralic v pozici týmu, který ze čtyř posledních zápasů tři vyhrál a jeden remizoval. Naopak domácí měly za sebou čtyři porážky a s Želatovicemi si připsali pátou – 1:3.

„Jak z toho ven? Asi budeme muset vyhrát v Hranicích,“ hledá řešení kralický kouč Roman Popelka v nejbližším zápase. A řešení zřejmě nejtežší, Hranice jsou po jedenácti odehraných kolech v čele přeboru.

„Nemáme tam co ztratit. Jsme ve složité situaci, ale musíme tomu jít trošku naproti a začít poctivě pracovat každý sám od sebe.“

Jeho kolega na želatovické lavičce může být naopak velmi spokojený.

„V každém případě, když se vyhrává, tak je tým v pohodě. I výkon se zlepšuje, což jsme potvrdili v Kralicích,“ podotkl Bohumil Chodil.

Jeho svěřenci začali na Hané aktivně a od úvodních minut dávali najevo, že jsou ve formě.

„Domácí jsme přehrávali, dokázali jsme si vytvořit i řadu šancí, nedali jsme sólo. Kdyby to po první půlce 5:0 pro nás, nikdo by se nemohl divit. Jenže místo toho jsme z ojedinělé šance Kralic dostali první branku,“ posunul se do 25. minuty, kdy útočnou akci domácích dotáhl do konce Matěj Vybíhal. Další dvě nadějné akce pak Kralice pokazily špatnou finální přihrávkou.

„Obzvlášť situace, kdy jsme šli dva na jednoho, se měla řešit jinak,“ vytýkal Popelka.

Po změně stran nastoupili hosté velmi aktivně a hnali se za vyrovnáním. „Jenže Kralice se úplně zatáhli a bylo strašně těžké se tam dostat,“ komentoval želatovický Chodil. Na vyrovnání tak jeho tým musel čekat až do 71. minuty, ve které se prosadil Mackovík.

Trenér hostů Chodil vycítil šanci na tři body a hru svého týmu chtěl ještě oživit střídáními, která mu dokonale vyšla. V 79. minutě poslal na hřiště místo Jemelky Václava Havlíka a mladý forvard se mu odvděčil brankou na 2:1. „Tady se asi zápas definitivně zlomil,“ soudil domácí kouč Popelka.

Kralice inkasovaly ještě jednou a znovu to bylo z kopačky střídajícího hráče. V 85. minutě nahradil Mackovíka David Chuda a brankou na 3:1 napodobil Havlíkův kousek. Hosté tak oslavili své páté vítězství v sezoně a posunuli se na sedmou příčku tabulky. Naopak Kralice se celkovým pořadím stále propadají, se čtrnácti body jim nyní patří dvanácté místo.

FC Kralice na Hané – FC Želatovice 1:3 (1:0)

Branky: 25. Vybíhal – 71. Mackovík, 81. Havlík, 87. Chuda.
Kralice: Winkler – Petržela O., Skoupil, Cetkovský, Trnavský – Valtr, Růžička, Kratina, Vybíhal – Petržela Z., Bross. Trenér: Roman Popelka.
Želatovice: Čech – Koplik, Vrba, Juráň, Zehnálek – Jemelka (79. Havlík), Němec, Calábek, Čechák – Mackovík (85. Chuda), Dlouhý. Trenér: Bohumil Chodil.