Asi 130 diváků v Želatovicích sledovalo v prvním poločase vyrovnaný fotbal. Domácí měli několik zajímavých příležitostí, ty ale ke gólu nevedly. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

„Měli jsme v prvním poločase více šancí než Kraličtí, gól jsme ale nedali. S výkonem jsem samozřejmě spokojený nebyl, bylo to z naší strany zakřiknuté a rozpačité," řekl k první půli trenér Želatovic Pavel Hošek. Jeho sok na lavičce hostů neviděl mezi soupeři rozdíl.

„Byl to naprosto vyrovnaný zápas. Bylo mi po poločase jasné, že kdo dá gól, vyhraje. Oba týmy měly k výhře stejně blízko," konstatoval kouč Kralic na Hané Petr Gottwald.


Vyrovnaný fotbal byl k vidění i nadále. Rozhodující moment přišel asi po půlhodině druhého poločasu. Jaroslav Lehký vybojoval pro Kralice penaltu, se kterou dobře naložil Pavel Valtr. „Žádné obrovské šance Želatovice neměly, ale pořád to bylo o jednom gólu. Možná to začalo i vypadat na remízu 0:0. Nakonec jsme měli ke gólu o chlup blíž. Červená karta pro domácí pak byla určitě zasloužená. Byl to nesmyslný šlapák. Červenou už měl ale dostat brankář po tom penaltovém faulu," pověděl Gottwald. Po inkasování už se Želatovičtí otrkali a snažili se o vyrovnání, to se jim ale nakonec urvat nepodařilo.

„Ve druhé půli začaly být Kralice aktivnější, začaly nás přehrávat. Vázl nám pohyb a chybělo nám srdíčko. To se nám vrátilo až po vyloučení našeho hráče a inkasované brance. Bohužel nám při šanci Matušíka chybělo trošku toho fotbalového štěstí. Situaci, kdy jsme dostali červenou kartu, jsem přesně neviděl, byla ale podle mě dost přísná, " prozradil Pavel Hošek.

Výsledek znamená pro Kralice posun na sedmé místo tabulky. Želatovicím patří osmá příčka. V dalším kole zavítají Želatovičtí v neděli do Konic, Kralice doma v sobotu hostí Velké Losiny.

FC Želatovice – FC Kralice na Hané 0:1 (0:0)

Branky: 72. Valtr (z penalty).

ČK: 75. T. Čtvrtníček (Želatovice)

Želatovice: Bělík – Koplík, Němec, Mackovík, T. Čtvrtníček – T. Kratochvíl (46. Fabián), J. Jemelka, Matušík, Stokláska – Kašpárek (70. S. Jemelka) – Calábek. Trenér: Pavel Hošek.

Kralice na Hané: Štegula – Dočkal, Répal, Neoral – Novotný (50. Troneček), Nečas, Valtr, Dostál – Němec – Kamenov (80. Lexa), Lehký (90. Martinka). Trenér: Petr Gottwald. (něm)