Trenér Kojetína Radek Matějka měl před zápasem problémy se sestavou a bod byl pro jeho svěřence zlatý.

„Vzhledem k okolnostem jsem s bodem spokojený. Měli jsme obrovskou marodku a odjížděli s torzem kádru. Měl jsem k dispozici jediného zdravého hráče na střídání a tým jsme museli doplnit kluky z rezervy," vysvětloval trenér Kojetína.

Kralický kouč Petr Gottwald byl po remíze zklamaný.

„Pro nás je ztráta. Po třech prohrách jsme chtěli vyhrát a náš výkon stál za to. Měli jsme více šancí, ale bohužel jsme ztroskotali na špatné finální fázi," mrzelo domácího trenéra.

Kralice v úvodu na soupeře vletěly a z tlaku dokázaly vytěžit vedoucí gól. Neoral vyhrál hlavičkový souboj, míč se dostal k Lehkému a ten z voleje překonal Gajdoše.

Ještě do přestávky ale bylo vyrovnáno. Galetka přihrál Bosákovi, ten posadil na zem dva obránce soupeře a s přehledem poslal míč do brány.

Branka nadchla i kojetínského trenéra.

„Skvělá akce. Libor Bosák je takový kojetínský Horváth. Sice má trošku nadváhu, ale jeho zkušenosti a práce s míčem jsou k nezaplacení," ocenil Matějka přínos sedmatřicetiletého forvarda.

Druhá půle nabídla bojovný fotbal a vítězství mohly na svou stranu strhnout obě strany. Větší touhu po třech bodech měli domácí. ¨

„Chtěli jsme to strhnout na naši stranu. Byli jsme nebezpečnější, kombinovali a měli hodně centrů. Na druhou stranu Kojetín nebezpečně hrozil z brejků, takže ta remíza je asi zasloužená," uznal Gottwald.

Trenér hostů Matějka po zápase vyzdvihl výkon mladých hráčů.

„Kluci se toho zhostili dobře. V první půli sice byli trochu nervózní, ale po přestávce se to zlepšilo," řekl Matějka, podle kterého k bodu výrazně přispěl i brankář Gajdoš.

„Dnes nás hodně podržel a chytil čtyři gólovky," děkoval gólmanovi trenér Kojetína.

FC Kralice na Hané – FK Slavoj Kojetín-Koválovice 1:1 (1:1)

Branky: 14. Lehký – 30. Bosák. Rozhodčí: Kopecký – Vedral, Jelínek.

Kralice: Běhalík – Vitásek (78. Šín), Dočkal, Martinka – Valtr, Nečas, Hlačík, Kawij (57. Répal), Dostál – Neoral, Lehký. Trenér: Petr Gottwald.

Kojetín: Gajdoš – Jarmar, Machů, Polách (85. Řezáč), Panák – Lízal, Axamit, Flora, Cibulka – Bosák – Galetka. Trenér: Roman Matějka.

Autor: ONDŘEJ KAŠLÍK