K prvnímu střeleckému pokusu se minulou sobotu na kralickém trávníku dostal hostující Holub, ale Winklerovu branku přestřelil. Když probíhala teprve 6. minuta střetnutí, měl kozlovický Stokláska na své kopačce vyložený gól. Z pravé strany od růžku malého vápna technicky přehazoval vyběhnuvšího Winklera a přehodil i břevno jeho branky. Za chvíli pak na opačné straně hřiště po akci Valtra, Bukovce a Vybíhala poslal posledně jmenovaný fotbalista míč pouze na břevno kozlovické branky a po odrazu už zachraňovali situaci hostující obránci. Střela Bukovce byla potom vysoká, střelecký pokus Vybíhala zlikvidoval gólman Mánek a v 18. minutě po centru Bukovce z levé strany střílel Valtr sympaticky bez přípravy, ale nárt patřičně neklopil.

Další bomba Bukovcova neměla na úspěch šanci. Poslal ji z větší vzdálenosti a Mánek se mohl připravit. Hosté využívali každé příležitosti k zakládání rychlých brejků, ale přečíslovat Kralické v jejich obraně se jim nedařilo. Podruhé děkovali Kraličtí za přízeň štěstíčka když po centru Petráše nedokázal dát hlavou gól Dohnal a potřetí, když ve 37. minutě centroval Stžínek a opět Dohnal nebyl na malém vápně schopen nasměrovat míč za Winklerova záda. Minutu před přestávkou zahrával kozlovický Kuba přímý kop, míč prolétl těsně nad zdí těl řady fotbalistů a Winkler jej vytáhl nad břevno do zámezí. Po provedeném rohovém kopu pak zachraňoval kralický gólman bravurně u levé tyče své branky před nebezpečím, které hrozilo z kopačky Petráše.

Po změně stran se dlouho nic závažného nedělo, snad pouze to, že domácím hráčům postupně přibývalo žlutých karet. Když se Stokláska zbavil kličkami domácích obránců Neorala a Skoupila, v poslední chvíli zakročil úspěšně Winkler. A když se naplňovala jedna hodina průběhu hry, měl Winkler opět moc práce, tentokrát s prudkou střelou Petráše. Pohledná byla kralická útočná akce na ose Vybíhal – Bukovec – Cetkovský – Zdeněk Petržela, ale střela někdejšího nejlepšího kralického střelce skončila v Mánkových rukou.

V 73. minutě fauloval uprostřed hřiště Vybíhal a to zcela zbytečně, i nesmyslně. Navíc, když už předtím jednu žlutou kartu viděl. Dostal druhou a tak, posléze i červenou. Kapitán domácích Růžička pak dal do střelecké šance dobrý míč Bukovcovi, ale ten trefil jen Mánkovo tělo. Naproti se prokličkoval do šance Dohnal, ale v nahrazení svých předchozích spálených gólovek mu zabránil Winkler. Kozlovický kapitán Stržínek pak dal za chvíli jediný gól střetnutí a ve zbývajících pětadvaceti minutách hry už hosté domácí hráče k ničemu vážnějšímu nepustili.

„Mám radost, z výsledku utkání, ale zlobí mě naše střelecká produktivita, a to už dlouho,“ projevil ve své první větě spokojenost i nespokojenost trenér Kozlovic Kamil Štěpaník. „V prvním poločase, i když hra byla v jeho průběhu vyrovnaná, jsme měli nejméně tři vyložené gólové příležitosti. Nakonec jsme přece jen zaslouženě vyhráli, pochválit chci celý náš kolektiv. A také za to, že vedení udržel až do konce zápasu, moc často se nám stává, že inkasujeme před koncem utkání a obvykle tím ztrácíme remízami či prohrami body.“.

„Co to pomůže, že jsme dnes už podali daleko lepší výkon než v předchozích nepovedených zápasech, když jsme nakonec opět prohráli…“ vyjadřoval slovy nepříjemnou marnost kralický kouč Roman Popelka. „Oslabila nás jedna evidentní nezodpovědnost, mám na mysli Vybíhalovo vyloučení, ale nebyl to úplně rozhodující moment. Na to, abychom ten zápas zvládli, jsme rozhodně měli, ale když se nedaří, je to zlé, a tak je tomu už dlouho,“ ví i kralický kouč.

FC Kralice na Hané – FK Kozlovice 0:1 (0:0)

Branka: 77. Stržínek. Rozhodčí: Válek – Boček, Pivonka. ŽK: Bukovec, Skoupil, Valtr, Vybíhal, Růžička, Zdeněk Petržela – Stržínek. ČK: 72. Vybíhal (Kralice n.H.). Diváků: 100.
FC Kralice na Hané: Winkler – Ondřej Petržela, Trnavský, Skoupil, Neoral – Valtr, Růžička, (83. Kratina), Cetkovský, Vybíhal – Lisický (62. Zdeněk Petržela), Bukovec (81. Bross). Trenér: Roman Popelka.
FK Kozlovice: Mánek – Petráš, Martin Král, Michal Král, Dohnal – Stokláska, Stržínek (90. Málek), Solín, Kuba, Holub (63. Matula) – Dohnal. Trenér: Kamil Štěpaník.

VLASTIMIL KADLEC