Naopak Troubkám se dlouhodobě nedaří. V Kralicích chtěly po čtyřech kolech opět vyhrát, ale to se jim nepodařilo.

Do utkání vstoupily daleko aktivněji Kralice.Už v sedmé minutě poslal míč za záda brankáře Urbánka Petrásek. Vedení si domácí neudrželi dlouho jen do pětadvacáté minuty, kdy se prosadil jediný útočník hostů Stiskal. Fotbalisté nepřidali žádnou útočnou akci a vyrovnaný stav zůstal až do konce prvního poločasu.

„Měli jsme na to, abychom v tomto zápase bodovali, ale rozhodčí nám to nedovolili. Prakticky nás nepustili do hry. Výkon pomezních sudích byl opravdu strašný. Mrzí mě, že to takhle dopadlo," kritizoval průběh zápasu trenér Troubek Miroslav Polášek.

„Rozhodčí určitě výsledek zápasu neovlivnili. I když si myslím, že Troubky měly dostat minimálně dvě červené karty. Ale nesouhlasím s tím, že by to soupeřovi prohráli sudí. Troubky své šance měly a neproměnily je," mínil trenér domácích Petr Gottwald.

Rozhodující branka přišla až v druhém části hry. Obě mužstva se snažila získat převahu na svou stranu. Hrálo se velmi bojovně, ale do šance se dostaly Kralice. Do útoku se vydal Dočkal. Po krásné akci z pravé strany dokázal dát druhou kralickou branku a prakticky rozhodnout zápas.

„Myslím si, že to bylo zasloužené vítězství. Náš i soupeřův výkon nebyl moc kvalitní, ale o to víc jsme bojovali, čehož si u kluků cením. V druhém poločase se hrál velmi vyrovnaný fotbal, bylo jasné, že komu se podaří vstřelit branku, ten zvítězí. Naštěstí se to podařilo nám," pochvaloval si trenér Gottwald.

„Výsledky nejsou dobré a v takové chvíli je jen jedno řešení. Trenér musí položit hlavu na špalek, aby pomohl týmu k lepším výsledkům. Já jsme to udělal a včerejším zápasem jsem skončil na lavičce," oznámil svou rezignaci Miroslav Polášek, potom co jeho svěřenci nedokázali zvítězit v pěti utkáních v řadě.

Na Kralice teď čeká perný týden. Ve středu budou dohrávat deváté kolo na hřišti Kozlovic a hned v neděli se vydají na trávník Dolan.

„Bude to trošku hektické, takže musíme celé situaci přizpůsobit tréninky. Navíc Chvojka a Jamrich mají zraněné kotníky a s největší pravděpodobností nenastoupí. Po středečním utkání musíme dát týmu oddech," vysvětloval Gottwald.

Kralice – Troubky 2:1 (1:1)

Branky: 7. Petrásek, 73. Dočkal – 25. Stiskal. ŽK: Vala, Obrtel, Stoklásek.

Kralice: Urbánek – Vitásek,Martinka, Kocourek, Jamrich – Valtr,Dočkal, Vybíhal, Petrásek – Lehký, Petřek.Trenér: Petr Gottwald.

Troubky: Bělík – Pospíšil, Vala, Čevela, Obrtel – Stoklásek, Gregovský, Benýšek, Němčák,Kučera – Stiskal. Trenér: Miroslav Polášek.

Lukáš Horák