Velké Losiny - Kojetín 3:2 (2:0)

Zdroj: Olomoucký KFS/DENÍK

V rámci 21. kola Krajského přeboru Olomouckého kraje přivítal celek Velkých Losin na svém hřišti Kojetín-Koválovice. Že Losiny mají před soupeřem náskok, se ukázalo již od prvních minut. Domácí otevřeli skóre již v 8. minutě střelou Marka Žídka. Náskok pak navýšil na 2:0 před koncem prvního poločasu Petr Linet. Kojetín měl se startem druhého poločasu více štěstí než rozumu, když vlastní gól do kasy Velkých Losin poslal Martin Kupčík. Na stav 3:1 zvýšil Hugo Hegner v 65. minutě. Nakonec si i hosté připsali po urputném boji jednu branku, když na 3:2 snížil kojetínský Matěj Řezáč.

Ústí - Kralice na Hané 7:0 (1:0)

Gólovou parádu v rámci 21. kola krajského přeboru zažilo hřiště v Ústí na Hranicku. Místní tým patří na druhém místě k favoritům soutěže a svému sokovi z Kralic nasadil rovnou sedm fíků. První gól ze strany domácích přišel až ve 30. minutě z kopačky Jana Šnejdrly. To ještě hosté netušili, co si na ně ústečtí borci připravili. Kanonádu odstartoval v 52. minutě Jiří Smolka, který si o moment později připsal další gól, když zvýšil na 3:0. Dvakrát spadl míč mezi tři tyče i Patriku Sencovicimu a v samotném závěru pak triumf Ústí korunoval domácí Jan Pančochář.

Šternberk - Určice 3:1 (0:0)

Třetí tým ze Šternberku hostil na domácím pažitu v 21. kole krajského přeboru celek Určic. Po vyrovnaném prvním poločase bez gólu otevřeli skóre v 50. minutě hosté. Dvanáctý tým tabulky však vedl pouze dvanáct minut, když na 1:1 vyrovnal Jaromír Lukášek, načež se míč následujících dvacet minut převaloval z jedné strany na druhou. Plichtu potom prolomil v 82. minutě Tomáš Hlaváček ze Šternberka a výhru domácích pak potvrdil o chvíli později Radomír Dušek.

Jeseník - Hněvotín 5:1 (2:1)

Bůra nadělili ve 21. kole krajského přeboru fotbalisté Jeseníku hostím z Hněvotína. Hned ve 14. minutě vstřelil první gól zápasu domácí Lukáš Woitek. Hosté se nenechali zahanbit a na 1:1 srovnali o třináct minut později střelou Antonína Čecha. Ve 40. minutě pak navýšil na 2:1 opět Lukáš Woitek. Ten si pak v půlce druhého poločasu připsal další branku a před více než stovkou diváků si vystřihl hattrick. Hněvotín si zavařil vlastní chybou, když se do svojí kasy trefil Jan Šulc. Hosté se pak jen potáceli a zápas se spíše dohrával. První tým tabulky z Jeseníku pak potvrdil roli favorita soutěže, když dvě minuty před koncem korunoval výhru domácích David Macura.

Medlov - I. HFK Olomouc 0:1

„Nádherně Bořo!," křičeli diváci při jediném gólu 21. kola mezi Medlov a I. HFK Olomouc. Oním „Bořou" byl hráč olomouckého klubu Ondřej Bořil, který v 65. minutě krásně zpracoval balón odražený od hlavičky spoluhráče. Neváhal a napálil přímo medlovského brankáře a zajistil tak holickému mančaftu tři body do tabulky.

Želatovice - Mohelnice B

Rezerva třetiligové Mohelnice zavítala v rámci 21. kola krajského přeboru na hřiště Želatovic. Duel devátého s desátým celkem tabulky vyzněl lépe pro hosty. Mohelnice rozsvítila světelnou tabuli již v 10. minutě, kdy si branku připsal Vlastimil Knýř. Jasně válcovala svého soka a minutu před koncem poločasu zvýšila na 2:0 zásluhou Jana Maráka. Želatovice se po přestávce probraly a chystaly se hostům oplatit první půlku zápasu. Hrdě se draly za míčem a v 75. snížil v dresu domácích na 2:1 Josef Stokláska. Želatovice však již do konce utkání nestihly vyrovnat a tři body tak bralo mohelnické „béčko".

Litovel - Chválkovice 0:1

Pochválit se po 21. kole krajského přeboru mohou fotbalisté Chválkovic. V okresním derby si Olomoučané připsaly jediný gól utkání a zajistili si výhru díky chybě litovelského Marka Kučery. Ten si nešťastně zpracoval míč a trefil se ve 47. minutě do vlastní kasy. Domácí tak schytaly trapnou porážku.

Autor: Lubomír Budný. Zdroj videí: Olomoucký KFS