Sportovně-technická komise KFS Olomouc ale kvůli mrazivému počasí celé 17. kolo odložila. Náhradní termín byl stanoven na 1. května.

Zprávu o odložení přijali v klubech různě, převažovaly však pozitivní reakce. Třeba Hněvotínu, který v zimní přestávce vyměnil trenéra, to přišlo vhod.

„Bude o týden delší příprava. V posledních dvou přípravných zápasech jsme propadli, protože jsme hráli z důvodu zranění a dovolených v hodně oslabené sestavě. Aspoň máme možnost se důkladněji nachystat," řekl Petr Uvízl, jenž na lavičce vystřídal Michala Barčíka.

Ten vedl Hněvotín v závěru podzimu po Radku Šindelářovi.

„Hněvotín mě kontaktoval už během podzimní sezony, ale dohodli jsme se, že k týmu přijdu až v zimě," prozradil Uvízl.

S úlevou přijali odložení startu soutěže také v Litovli, která kvůli zraněním a nemocem nedávno odvolala i přípravné utkání. Místo domácího zápasu s Konicí čeká Litovel jarní premiéra 23. března v Oskavě.

Vedoucí tým tabulky z Určic zpráva o pozdějším začátku soutěže nerozhodila. Alespoň podle slov trenéra Evžena Kučery.

„Odložení startu jarní části pro nás není ani pozitivní, ale ani negativní zpráva. My jsme s touto variantou počítali. Kluci sice byli už trošku vyhecovaní na první kolo, ale věděli jsme, že se s největší pravděpodobností nebude hrát. Není to pro nás žádná velká komplikace, tým si aspoň přes víkend odpočine," uvedl kouč, který osobně není přesvědčen ani o tom, že se bez problémů odehraje následující 18. kolo.

Diváci by nepřišli

„Začátek jara tak brzy je podle mě chyba, už kvůli terénu na hřišti. Moc nepočítám ani s tím dalším kolem, od úterka má zase pršet," doplnil Kučera.

I za týden by prý mohli mít potíže také v Oskavě.

„Mám rozporuplné pocity, už jsme byli nachystaní, ale na druhou stranu je takové počasí, že hrát v něm fotbal, to jde skoro o život, to by nebylo o fotbalu. Navíc, proč by měla župa začínat dříve než divize a třetí liga? U nás bude asi problém i s dalším kolem, kdy hostíme Litovel. Hřiště je tak zmrzlé, že se obávám, že se nebude moci hrát," svěřil se trenér Květoslav Pospíšil.

O týden zpožděný start nakonec přijali s povděkem i v Troubkách. I když by se na jejich hřišti podle vedoucího mužstva Pavla Němčáka hrát dalo, vůči fanouškům by to nebyl dobrý krok.

„Ze svazu se nás samozřejmě na názor ptali. V Troubkách je hřiště v dobrém stavu, dalo by se na něm hrát. Fotbal se ale hraje pro diváky, a to počasí nyní rozhodně dobré není. Na zápasy je příliš velká zima, nikdo by ani na fotbal nepřišel. Rozhodnutí o přeložení kola vítáme," řekl.