„Z Přerova přišel Marek Vlk, který bude do stoperské dvojice určitě přínosem. Příprava se mu vyvedla, odehrál výborná utkání a zaslouží si příležitost. Další posilou by měl být David Chuda do útoku. Ještě ale trénuje v Přerově, takže zatím je ten přestup takový polovičatý. Nějak s námi netrénoval a nehrál, takže se o to bude muset porvat. Přínosem ale bude, protože útočníky nemáme, některé hráče budeme muset předělat zpět na útočníky, třeba Víťu Koplíka," nastínil Hošek problémy s hrotovými hráči.

Na jiných postech si ale pochvaluje návrat hráčů z marodky. Kromě gólmana Petra Bělíka kádr rozšíří i další navrátilci.

„Kádr se jakžtakž doplnil. Zůstali jsme pohromadě, vrací se nám kluci, kteří byli dlouhodobě mimo hru, Dominik Bernard, Robin Zehnálek nebo Honza Čtvrtníček, tedy zkušení hráči do zadních řad," těší Hoška, který tak věří v povedenou sezonu.

„Myslím si, že ambice by měly zůstat stejné, chtěli bychom hrát někde do pátého místa. Samozřejmě se nebudu zlobit ani za šesté nebo sedmé místo, protože postoupilo Ústí a Jeseník, spadly Určice, přebor se tak zase zkvalitní. Ústí ukázalo v minulé sezoně i teď v poháru, že má kvality, Jeseník bude mít asi hráče ze Zlatých hor či Mikulovic, takže by měl být silný. Určice budou velkou neznámou. Každopádně to bude těžké, kvalita soutěže se hodně zvýšila. Důležitý bude vstup do soutěže," myslí si želatovický lodivod.

Samotná příprava příliš mnoho nenapověděla, Hoškovi svěřenci zvítězili v jediném zápase proti Všechovicím. Kádr Želatovic totiž nebyl vlastně nikdy pořádně pohromadě. Na vině bylo léto a dovolené.

„Příprava byla hodně ovlivněna dovolenými, což na druhou stranu kvituji, protože si je alespoň hráči vybrali ještě před startem soutěžních zápasů. Odehráli jsme v různém složení nějaká utkání. Proti Přerovu to bylo právě hodně ovlivněno těmi dovolenými, nehráli jsme v nejsilnější sestavě. Se Všechovicemi to bylo lepší, chtěl jsem dát prostor mladším hráčům z béčka, kteří by mohli být přínosem i do áčka. Dostávali hodně prostoru, ale jen na mládí to stavět nemůžeme. Potřebujeme i zkušenosti," ví dobře trenér Želatovic.

„Vlastně v žádném utkání se nám bohužel nepovedlo potkat se v takové sestavě, v jaké plánujeme nastoupit k prvnímu soutěžnímu utkání," pověděl Hošek. Jeho tým odstartuje novou sezonu v sobotu na hřišti Dolan. Tentokrát už v nejsilnější možné sestavě.

PŘÍPRAVNÁ UTKÁNÍ ŽELATOVIC

Želatovice – Všechovice 3:1

Želatovice – Přerov 0:4

Želatovice – Lipník nad Bečvou 5:5

Želatovice – Morkovice 1:3

SOUPISKA ŽELATOVIC

Brankáři: Petr Bělík, Tomáš Čech, Martin Dostál

Obránci: Jan Čtvrtníček, Tomáš Čtvrtníček, Robin Zehnálek, Vlastimil Němec, Dominik Bernard, Marek Vlk

Záložníci: Jiří Jemelka, Michal Calábek, Tomáš Liška, Tomáš Matušík, Tomáš Kratochvíl, Josef Stokláska, Tomáš Bouchalík, Jan Herman.

Útočníci: Vít Koplík, Michal Mackovík, David Chuda.

Přišli: Vlk, Chuda (oba host. Přerov), Kratochvíl (host. Domaželice), Stokláska (host. Kozlovice).

Trenér: Pavel Hošek

Asistent trenéra: Vlastimil Němec

Vedoucí mužstva: František Lašák