„V první půli jsme byli aktivnější, měli jsme hodně pološancí, ale obrana soupeře byla dobře postavená a pokryla veškeré míče do vápna. Zkrátka nám nedovolila jít do zakončení,“ sdělil kouč Hranic Petr Zatloukal.

Po změně stran naopak udeřilo na druhé straně. Míč si ke standardní situaci z pětadvaceti metrů postavil Vrba a poslal Kozlovice do vedení. „Možná to byla i trochu chyba brankáře, že si postavil špatně zeď. Každopádně nás to zaskočilo,“ pověděl trenér.

Odpověď však přišla záhy. A rovnou dvojnásobná. V 62. minutě dostal Pecha přihrávku od Modelského před prázdnou branku a bylo srovnáno. O několik málo okamžiků později tentýž hráč pronikl po individuální akci až do vápna, kde z poměrně velkého úhlu podruhé překonal brankáře Mánka.

Domácí ovšem najednou znervózněli, začali chybovat v rozehrávce, což byla voda na kozlovický mlýn. Hosté se dostávali do rychlých brejků, které jim vyhovovaly.

V 77. minutě nejdříve pohrozili, když Kaďorek nastřelil břevno a následný odražený míč poslal opět do brankové konstrukce Pola.

Hraničtí mohli definitivně rozhodnout po akci Ference, jenže domácí útočník v zakončení selhal a tak platilo staré známé pravidlo „nedáš-dostaneš“.

Kaďorek v 89. minutě centroval míč do vápna, ten se otřel o záda jednoho z bránících hráčů, přeletěl gólmana Matůšů a skončil v síti – 2:2.

„Závěr utkání jsme takticky nezvládli, když jsme nedokázali míč udržet na soupeřově polovině. Dělba bodů je zřejmě spravedlivá,“ dodal k utkání domácí lodivod Petr Zatloukal.

Zatímco pro lídra krajského přeboru je bod ztrátou, Kozlovičtí jej berou všemi deseti. „Chtěli jsme hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých brejků. Moc dobře jsme si byli vědomi kvality Hranic a o to více si bodu ceníme,“ pověděl trenér Kozlovic Kamil Štěpaník.

SK Hranice – FK Kozlovice 2:2 (0:0)

Branky: 62., 66. Pecha – 48. Vrba, 89. Kaďorek.

SK Hranice: Matůšů – Žoch (75. Hanák), Kundrát, Wojnarovský, Čáp – Modelský, Bušina, Málek, Pecha – Ferenc, Kufa (85. Chrastina). Trenér: Petr Zatloukal.

FK Kozlovice: Mánek – Stokláska, Mar. Král, Mich. Král, Zselezo – Kaďorek (89. T. Mackovík), Pola, M. Bernard, J. Dohnal (90. Polívka), Matula (75. L. Dohnal) – Vrba. Trenér: Kamil Štěpaník.